حلقه منتقدان فیلم نیویورک «حقه بازی آمریکایی» به کارگردانی دیوید ا. راسل را به عنوان بهترین فیلم سال 2013 برگزید.به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پیروزی «حقه بازی آمریکایی» (American Hustle) در جوایز سالانه حلقه منتقدان فیلم نیویورک یک نیروی محرک برای این درام/کمدی است که در روزهای پایانی سال روی پرده سینماها می رود.

تا قبل از شروع فصل جوایز سینمایی از درام تاریخی «12 سال بردگی» ساخته استیو مکویین به عنوان فیلم پیشتاز یاد می شد، اما این فیلم نه تنها در جوایز سالانه حلقه منتقدان فیلم نیویورک در بخش بهترین فیلم رقابت را واگذار کرد، بلکه دوشنبه شب نیز در جوایز گاتام در بخش بهترین فیلم بلند داستانی به فیلم «درون لوئین دیویس» ساخته برادران کوئن باخت.

با این حال، منتقدان نیویورکی مکویین را برای «12 سال بردگی» به عنوان بهترین کارگردان انتخاب کردند.

«حقه بازی آمریکایی» بجز جایزه بهترین فیلم در بخش های بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر زن مکمل (جنیفر لارنس) هم پیروز شد.

کریستین بیل در «حقه بازی آمریکایی» نقش اروینگ رزنفلد، کلاه بردار حرفه ای را بازی می کند. لارنس که پارسال برای فیلم «کتاب بارقه امید» برنده اسکار بهترین بازیگر زن شد، در این فیلم نقش همسر رزنفلد را دارد

در دیگر بخش های بازیگری، رابرت ردفورد برای «همه چیز از دست رفته»، کیت بلانشت برای «جازمین غمگین» و جارد لتو برای «Dallas Buyers Club» پیروز شدند.

موفقیت ردفورد در بخش بهترین بازیگر مرد یک پیروزی قابل ملاحظه برای او بود که می تواند در ادامه فصل جوایز به کمک او بیاید. ردفورد در «همه چیز از دست رفته» به کارگردانی جی. سی چاندور، بجز یک نریشن کوتاه در ابتدای فیلم و چند فریاد از روی خشم، عملا دیالوگی ندارد. او به نقش مردی ظاهر شده که وقتی قایق بادبانی اش در اقیانوس هند در بین می رود، باید به تنهایی برای بقا مبارزه کند.
حلقه منتقدان فیلم نیویورک در دو سال گذشته اولین گروه مهم منتقدان فیلم بوده که برندگان خود را معرفی کرده است. سال*ها هیئت ملی نقد اولین گروهی بود که چراغ فصل جوایز سینمایی را روشن می کرد.حلقه منتقدان فیلم نیویورک از سال 1936 هر سال بهترین های حوزه سینما را انتخاب می کند. از برندگان اخیر این گروه می توان به «30 دقیقه بامداد»، «شبکه اجتماعی»، «میلک»، «یونایتد 93» و فیلم های برنده اسکار «هنرمند»، «قفسه درد» و «پیرمردها کشوری ندارند» اشاره کرد.


فهرست برندگان جوایز حلقه منتقدان فیلم نیویورک به شرح زیر است:


بهترین فیلم: «حقه بازی آمریکایی»، دیوید ا. راسل
بهترین کارگردان: استیو مکویین، «12 سال بردگی»
بهترین بازیگر مرد: رابرت ردفورد، «همه چیز از دست رفته»
بهترین بازیگر زن: کیت بلانشت، «جازمین غمگین»
بهترین بازیگر مرد مکمل: جارد لتو، «Dallas Buyers Club»
بهترین بازیگر زن مکمل: جنیفر لارنس، «حقه بازی آمریکایی»
بهترین فیلم انیمیشن: «باد، شدید می وزد»، هایائو میازاکی
بهترین فیلمنامه: «حقه بازی آمریکایی»
بهترین فیلمبرداری: برونو دلبونل، «درون لوئین دیویس»
بهترین فیلم اول: «ایستگاه فروتویل»، رایان کوگلر
بهترین فیلم خارجی زبان: «آبی گرم ترین رنگ است»، عبد اللطیف کشیش
بهترین فیلم غیرداستانی: «داستان هایی که می گوییم»، سارا پولی
جایزه ویژه: فردریک وایزمن


منبع:خبرآنلاین