انيميشن كمدي و اكشن «لگو» (Lego) در حالي اكران خود را از 7 فوريه 2014 آغاز كرده كه در سومين هفته اكران با 31 ميليون و 400 هزار دلار عنوان پرفروشترين فيلم اين هفته را از آن خود كرد. «لگو» فيلمي به كارگرداني «فيل لورد» و «كريستوفر ميلر» است كه به سفارش شركت لگو ساخته شده و داستان عروسكي به نام «مامت» است كه سعي دارد شهر لگو را از دست بيگانگان نجات دهد. در اين راه او از همفكري بتمن و سوپر قهرمانان معروف كمك مي گيرد. «ويل آرنت»، «اليزابت نبكس» و «كريگ بري» از صداپيشگان اصلي اين انيميشن هستند. مجموع فروش اين فيلم در سه هفته اكران به 183ميليو ن و 200 هزار دلار در آمريكاي شمالي رسيده است.

درام جنايي اكشن «3 روز براي كشتن» (3 days to kill) از 21 فوريه اكران خود را در بيش از 3200 سينماي آمريكاي شمالي آغاز كرده و در 3 روز اكران با 12 ميليون و 300 هزار دلار در رتبه دوم جدول پرفروشترين هاي اين هفته جاي گرفته است. «3 روز براي كشتن» فيلمي به كارگرداني «مك جي»* است و داستان يك مأمور سرويس مخفي را كه به خاطر بيماري مهلك در روزهاي آخر عمر خود به سر مي برد، نشان مي دهد. مأمور سعي دارد در روزهاي پاياني رابطه اي نزديكتر با دخترش برقرار كند كه پيشنهاد يك داروي آزمايشي را در قبال انجام مأموريت جديدي دريافت مي كند. او كه به ادامه زندگي در كنار دخترش اميدوار است، اين پيشنهاد را قبول مي كند. «كوين كاستنر»، «هايلي استاين فلد» و «كاني نيلسن» كارگردان اصلي اين فيلم هستند.

درام اكشن و ماجراجويانه «پامپي»* (Pompeii) به كارگرداني «پل دابليو اس اندرسون» از 21 فوريه در بيش از 3 هزار سينماي آمريكاي شمالي اكران شده و در اولين هفته اكران با 10 ميليون دلار در جايگاه سوم پرفروشترين ها جاي گرفته است. «پامپي» به قلم «جانت اسكات بچلر» برده اي را كه گلادياتور شده به تصوير مي كشد كه براي نجات عشق واقعي خود كه به نامزدي يكي از سناتورهاي فاسد رومي درآمده،* به رويارويي با زمان مي رود. «كيت هرنيگتون»*، «اميلي برونينگ»* و «كايفر شاترلند» بازيگران اصلي اين فيلم هستند.

اكشن جنايي – تخيلي «روبو كاپ» (Robo Cop) از 12 فوريه در 3500 سينماي آمريكاي شمالي اكران شد و در دومين هفته اكران با 9 ميليون و 400 هزار دلار در جايگاه چهارم قرار گرفته است. «روبو كاپ» فيلمي به كارگرداني «خوزه پاديا» است و به سال 2028 در شهر ديترويت باز مي گردد. «جوئل كنيامن» در نقش اصلي الكس مورفي پليسي فداكار و همسري دوست داشتني است كه در يكي از عمليات هاي خود به شدت زخمي مي شود و بخشي از بدن او روباتيك مي شود. «گري اولدمن» ، «مايكل كيتون» ديگر بازيگران اين فيلم هستند. . مجموع فروش اين فيلم در سه هفته اكران به 43ميليو ن و 600 هزار دلار در آمريكاي شمالي رسيده است.

درام شرح حال گونه «آثار مردان ماندگار» به كارگرداني «جورج كلوني» از 7 فوريه اكران خود را آغاز كرده و در سومين هفته اكران با 8 ميليون و 100 هزار دلار در رتبه پنجم پرفروشترين فيلم هفته قرار گرفت. «آثار مردان ماندگار» در جنگ جهاني دوم رخ داده و گروهي از سربازان آمريكايي را به تصوير مي كشد كه سعي در بازگرداندن آثار هنري به سرقت رفته توسط نازيها را دارند. «جورج كلوني» علاوه بر كارگرداني ، در اين فيلم «مت ديمون» و «بيل موراي» را همراهي مي كند. مجموع فروش اين فيلم در سه هفته اكران به 58 ميليو ن دلار رسيده است.

فيلمهاي «درباره شب قبل»، «سواري با هم»*، «فروزن»، «عشق بي پايان» و «داستان زمستان» در رتبه هاي ششم تا دهم جدول پرفروشترينهاي اين هفته قرار دارند.منبع: سینما خبر