برندگان هفدهمین دوره جوایز سالانه برتری در طراحی صحنه معرفی شدند.

مراسم این دوره جوایز سالانه انجمن طراحان هنری آمریکا (*ADG) شنبه شب (بامداد یکشنبه به وقت ایران) در بورلی هیلتن برگزار شد.


در بخش فیلم*های سینمایی، سارا گرین*وود برای «آنا کارنینا» ساخته جو رایت جایزه طراحی صحنه یک فیلم تاریخی را از آن خود کرد. «آرگو»، «جانگو آزاد شده»، «لینکلن» و «بینوایان» دیگر نامزدهای این بخش بودند.


دیوید گراپمن برای «زندگی پی» به کارگردانی آنگ لی جایزه بخش فانتری را به خانه برد. گراپمن در این بخش با طراحان صحنه فیلم*های «اطلس ابر»، «هابیت: یک سفر غیرمنتظره»، «پرومته» و «شوالیه تاریکی برمی*خیزد» رقابت داشت.


دنیس گاسنر هم برای «اسکای*فال» ساخته سام مندس جایزه بخش معاصر را برد. «The Best Exotic Marigold Hotel»، «پرواز»، «غیرممکن» و «30 دقیقه بامداد» دیگر رقبای این بخش بودند.


از سه فیلم برنده جوایز سالانه انجمن طراحان هنری دو فیلم «آنا کارنینا» و «زندگی پی» نامزد اسکار بهترین طراحی صحنه هم هستند.

پارسال جایزه اسکار بهترین طراحی هنری به دانته فرتی و فرانچسکا لو شیاوو برای «هوگو» رسید. فرتی پیش از آن جایزه انجمن طراحان هنری در بخش فیلم تاریخی را برد.


«جانوران محیط وحش جنوب»، «مرشد»، «قلمرو طلوع ماه»، «زنگ و استخوان» و «کتاب بارقه امید» از جمله فیلم*های مطرحی بودند که به فهرست امسال نامزدهای انجمن طراحان هنری راه پیدا نکردند.

در بخش تلویزیون جودی بکر برای «دختران»، جما جکسن برای «بازی تاج و تخت» و مارک ورثینگتن برای «داستان وحشت آمریکایی» جایزه انجمن طراحان هنری را دریافت کردند.

هرمان زیمرمن که بیش از همه برای طراحی صحنه سری فیلم*های «سفر ستاره*ای» شهرت دارد، جایزه یک عمر دستاورد ADG را گرفت.


انجمن طراحان هنری همچنین سه طراح صحنه - پرستن ایمز، ریچارد مکدانلد و ادوارد اس. استفنسن - را وارد تالار مشاهیر خود کرد.


این انجمن در عین حال به مناسبت پنجاهمین سال تولد مجموعه سینمایی جیمز باند از چهار طراح صحنه اصلی فیلم*های باند - کن آدام، آلن کامرون، دنیس گاسنر و پیتر لامونت - تقدیر کرد.


پائولا پاندستون برای چهارمین بار اجرای مراسم جوایز سالانه انجمن طراحان هنری را به عهده داشت. ----------- منبع: خبرآنلاین به نقل از نقد فارسی