اینروز ها ، روز های لگوست . انیمیشن The LEGO Movie فروش جهانی اش را تنها پس از دو هفته بسرعت از مرز ۲۰۰ میلیون دلار رد کرده است و بنظر می رسد حالا حالا ها با همین سرعت به حرکت ادامه خواهد داد که بسادگی می توان متوجه شد قسمت دوم این انیمیشن مسلما در راه می باشد . اما زمزمه هایی نیز وجود دارد که انیمیشن لگویی دیگر قبل از ساخت دنباله ی این انیمیشن خانوادگی به کارگردانی Phil Lord و Chris Miller در سینما ها خودنمایی خواهد کرد . قبل از آغاز ساخت The LEGO Movie ، اعلام کردیم کمپانی بزرگ Warner Bros حق امتیاز اسباب بازی ها و عنوان Ninjago را خریداری کرده است که در همان حالت لگو هستند تنها با این تفاوت که تم نینجا گونه دارند و حالا با موفقیت The LEGO Movie در باکس آفیس ، این کمپانی درحال مذاکره می باشد تا ابتدا The LEGO Movie 2 را آماده ی اکران کند یا Ninjago و یا شایدم هر دو .

براساس اطلاعاتی که در دست داریم ، کمپانی Warner Bros در حال حاضر تنها حق ساخت یک دنباله ی لگو را دارد و پس از آن کمپانی اسباب بازی LEGO و تهیه کنندگان Dan Lin و Roy Lee آزاد خواهند بود تا این محصول پر سودشان را بر فراز هر استادیوی دیگری پهن کنند . تنها راه حل ممکن برای ادامه دادن به این رابطه با لگو برای WB ، ساخت انیمیشن های جداگانه یا مستقل از دنیای سینمایی لگو به عنوان مثال Ninjago قبل از رفتن بسراغ The LEGO Movie 2 می باشد و Dan Lin و Roy Lee تهیه کنندگان The LEGO Movie در کنار Phil Lord و Chris Miller آماده هستند تا این انیمیشن مستقل را تهیه کنند . فیلمنامه ی Ninjago توسط دو برادر بنامهای Dan و Kevin Hageman نوشته شده است و توسط Charlie Bean از TRON: Uprising کارگردانی خواهد شد . Ninjago الهام گرفته شده از اسباب بازی و انیمیشن تلوزیونی بنام Master of Spinjitzu ، دنیای شگفت انگیز نینجا ها را نشان خواهد داد که درمورد چهار نینجا و استادشان و همچنین چهار اسلحه ی طلایی نینجا ها میباشد : خنجر آتش ، نانچو ی رعد و برق ، تبر زلزله و شوریکنز یخبندان . در Master of Spinjitzu نه تنها نینجا ها بخش عظیمی از داستان را تشکیل می دهند بلکه اژدها ها و مار های مرموز نیز حضور ویژه ای دارند . کارتون سریالی Ninjago: Masters of Spinjitzu به نویسندگی برادران هنگمن ۳۰ درصد از تماشاگرانش را دختران تشکیل می دهند و مسلما موفقیتی در نسخه ی سینمایی اش وجود خواهد داشت .


همانطور که اعلام کردیم Warner Bros به آسانی ممکن است حق امتیاز لگو ها را از دست بدهد بنابراین بسرعت باید هرچه در توان دارد برای این عنوان برنامه ریزی کند . حالا علاوه بر Ninjago ، اخباری منتشر شده اند که این کمپانی برای The LEGO Movie 2 هم بسیار جدی می باشد و حتی تاریخ اکرانی برایش نیز مشخص کرده است . The LEGO Movie 2 به نویسندگی Jared Stern از Mr. Popper’s Penguins برای تاریخ ۲۶ می ۲۰۱۷ خودش را آماده ی اکران خواهد کرد . هنوز مشخص نیست چه کسی یا کسانی بروی صندلی کارگردانی خواهند نشست اما در گذشته کریس میلر و فیل لورد کارگردان و نویسنده ی قسمت اول اعلام کردند قسمت دوم این انیمیشن را تهیه خواهند کرد بنابراین این دو را پشت دوربین نخواهیم دید . تاریخ اکران Ninjago مشخص نیست اما با توجه به اینکه حدس می زدیم The LEGO Movie 2 پس از Ninjago اکران می شود اما حال بنظر می رسد دنباله ی The LEGO Movie زودتر رنگ اکران را خواهد دید .منبع: آریا مووی