TURИ


ژانر: درام
سازنده: Craig Silverstein
کشور: آمريکا
زبان: انگليسي
شبکه پخش کننده: AMC
مدت زمان پخش: 42 دقيقه


سريال Turn که به صورت TURИ معرفی و نوشته می شـود، يـک سـريال درام آمريکايي است که توسط Craig Silverstein سـاخته شده اسـت. لازم به ذکر اسـت که این سـریال بر اساس کتاب Washington's Spies: The Story of America's First Spy Ring که در سـال 2007 توسط Alexander Rose نوشتـه شـده اسـت ساخته شـده اسـت. در تاریخ ششم آپریل 2014 قسـمت اول این سـریال از شبکه AMC پخش شد. تقریبا تمامی صحنه های این سـریال در ایالت ویرجینیا فیلم برداری شده اسـت.
داستان اصلي سـريال از این قرار اسـت که در پاییز 1776 در محله Setauket شهر نیویورک، Abe Woodhull به همسرش Mary می گوید که جنگ تا کریسـمس امسـال به اتمام می رسـد. از سمت دیگر بعد از یک نبرد در New Jersey ، شخصی به نام Ben Tallmadge با لباس تیم Queen's Rangers فرار می کند اما در حین فرار توسط Robert Rogers مورد شلیک گلوله قرار می گیرد. در ادامه Ben Tallmadge خود را به ژنرال Charles Scott می رسـاند تا به او بفهماند که یارانش در نبرد با کمین گرفتن دشمن فریب خوردند چون دشمن ها از آمدن آن ها مطلع بودند. Ben در ادامه اسرار می کند که باید یک جاسوس استخدام کنیم اما ژنرال با این پیشنهاد مخالفت می کند. از سوی دیگر در یک میخانه Abe Woodhull از صاحب میخانه در دعوایی که کاپیتان بریتانیایی Joyce دفاع کرد. ادامه داستان سـریال نیز بر حوالی همین شخصیت ها ادامه می یابد.
نظرات مردم و منتقدین راجع به سـريال TURИ پیچیده و متفاوت بود. سـایت منتقد Rotten Tomatoes به سـریال درصد موفقیت 50% را داد و اعلام کرذ "این سریال تصویری که از انقلاب آمریکا به نمایش می گذارد بیشتر تصویری نا امید کننده است تا تصویری هیجان انگیز و خاطره انگیز". از سمت دیگر نیز سایت منتقد Metacritic به سـریال امتیاز 61 از 100 را بر اساس 28 نظر داد و آن را دوست داشتنی خواند. همچنین این سـریال در مراسم Media & Entertainment Award سال 2014 موفق به پیروزی شد.
در تاريخ بیـسـت و سـوم ژوئن 2014، سـریال TURИ برای فصل دوم تمدید شد.

بازيگران:
  • Jamie Bell در نقش Abraham Woodhull
  • Seth Numrich در نقش Ben Tallmadge
  • Heather Lind در نقش Anna Strong  • Angus MacFadyen در نقش Robert Rogers  • Kevin McNally در نقش Richard Woodhullاين مطلب بصورت اختصاصي براي " انجمن تخصصي رسانه کوچک " به نگارش درآمده و هر گونه کپي برداري از آن تنها با ذکر منبع و درج لينک بلامانع مي باشد.