بیوگرافی Phoebe Tonkin بازیگر نقش Hayley در سریال The Originalsنام کامل: Phoebe Jane Elizabeht Tonkin
متولد:12 جولای 1989
در سیدنی ، استرلیا
ملیت :استرلیایی
حرفه: مدل ، بازیگر
سال های فعالیت : 2005 تاکنون


یکی از بازیگران نسبتا محبوبی که در 8 اپیزود سریال خاطرات یک خون آشام و به عنوان نقش اصلی در سریال the Originals بازی می کند Phoebe Tonkin ست بازیگر استرلیایی و خوش سیمایی که در برنامه تلویزونی H2O با نقش Cleo Sertory به خوبی درخشید.
فوبی از 4 سالگی دوره های رقص های مختلفی مثل هیپ هاپ ،رقص مدرن یا معاصر ، باله و رقص Tap ( همون رقصی که با صدای پاشنه ی کفش همراهی میشه ) را گذراند . بعد ها در دوران مدسه وارد Loreto Kirribilli مدرسه ای در نزدیکی های سیدنی شد و سپس به Queenwood School For girls رفت و از همان جا فارغ التحصیل شد. او تقریبا 12 ساله بود که به تئاتر علاقه نشان داد و در چند رشته ی آن دوره هایی را گذراند. در این مرحله تجربه ی بازی در نمایش های معروفی چون شکسپیر ، رویای شب نیمه ی تابستان و Antigone را به دست آورد و در چند تبلیغ تلویزونی نیز دیده شد.
شروع کار حرفه ای او در سال 2005 اتفاق افتاد وقتی او برای بازیگر نقش اصلی در مجموعه ی تلویزیونی H2O انتخاب شد که در جولای 2006 به روی آنتن رفت و بیش از 250 میلیون بیننده داشت.او برای بازی در این سریال در سال 2007 برنده جایزه ی بهترین گروه دو نفره در Nickelodeon UK Kids’ Choice Awards شد. همچنین برای بهترین نقش مکمل زن در سریالهای تلویزونی نامزد دریافت جایزه در Australian Film Institute Awards شد. این سریال در 3 فصل ساخته شد و در 2010 به پایان رسید.
او همچنین در برنامه های تلویزونی دیگری مثل Packed to the Rafters و Home And Away نیز بازی کرده ست. در سال 2010 نیز در آنسامبل اکشن استرلیایی به نام tomorrow,when the war began ایفای نقش کرد.
در سال 2011 بود که فوبی با هدف ورود به عرصه بین المللی بازیگری به LA رفت. در مارچ همان سال در سریال شبکه Cw به نام the Secret Circle در حدود 22 اپیزود بازی کرد.همان موقع نام او در مجله ی variety به عنوان چهره ای جدید معرفی شد. E!Online هم نام او را ستاره به سرعت مشهور شده ی تلویزون گذاشت.
در آگوست 2012 بود که وارد سریال the Vampire Diaries شد و در 8 اپیزود آن بازی کرد. در ادامه و ایده ساخته شدن the Originals ادامه ی گوشه ای از the vampire Diaries او نیز در یک نقش اصلی وارد گروه بازیگران این سریال شد که از سال 2013 ساخته و پخش می شود.
او در تبلیغات تلویزیونی گسترده ای دیده شده هم چنین در حرفه ی مدلینگ هم همچنان فعال و مشهور ست.Filmography[edit]

Film[edit]

Year Title Role Notes
2010 Tomorrow, When the War Began Fiona Maxwell Feature film
2012 Bait 3D Jaime Feature film
2014 Take Down[18] TBA Filming
Television[edit]

Year Title Role Notes
2006–2010 H2O: Just Add Water Cleo Sertori Lead role: 78 episodes
2009–2010 Packed to the Rafters Lexi Recurring role: 3 episodes
2010 Home and Away Adrian Hall Recurring role: 7 episodes
2011–2012 The Secret Circle Faye Chamberlain Lead role: 22 episodes
2012–2013 The Vampire Diaries Hayley Marshall Recurring role; 8 episodes
2013–present The Originals Main cast
Music videos[edit]

Year Artist Song Notes
2012 Miles Fisher "Don't Let Go" Female lead
Awards and nominations[edit]

Year Award Category Work Result
2008 AFI Awards Best Lead Actress in Television Drama[3] H2O: Just Add Water Nominated

اين مطلب بصورت اختصاصي براي " انجمن تخصصي رسانه کوچک " به نگارش درآمده و هر گونه کپي برداري از آن تنها با ذکر منبع و درج لينک بلامانع مي باشد.