تهیه*کنندگان «دختری که با آتش بازی کرد» می*گویند به احتمال زیاد از دانیل کریگ برای بازی و حضور در این فیلم، دعوت به همکاری نخواهد کرد. دانیل کریگ در قسمت اول این فیلم به نام «ختری با خالکوبی* اژدها» در سال 2011-که 233 میلیون دلار در سطح جهانی فروش کرد- در نقش اصلی ظاهر شد.

مسئولان شرکت فیلم*سازی سونی که تهیه*کنندگان این مجموعه فیلم هستند، اعلام کرده*اند در حال مذاکره با چند بازیگر مرد برای ایفای نقش اصلی قسمت دوم آن هستند.

شرکت سونی که چند ماه است هیچ خبر تازه*ای درباره« دختری که با آتش بازی کرد» در اختیار رسانه*های گروهی نگذاشته، می*گوید هنوز در تدارک تولید آن است.

مسئولان این کشور فیلم*سازی در تازه*ترین واکنش نسبت به پرسش*های فراوان خبرنگاران گفته*اند به احتمال زیاد، فیلم بدون حضور دانیل کریگ جلوی دوربین خواهد رفت.

این شرکت هنوز توضیحی در ارتباط با عدم حضور دانیل کریگ در «دختری که با آتش بازی کرد» ارائه نکرده و به نظر می*رسد قصد ندارد در این راطه صحبت زیادی هم بکند.

اما منابع نزدیک به شرکت سونی می*گویند دانیل کریگ (که در قسمت اول فیلم در نقش میکائیل بلومکویست روزنامه*نگار سوئدی بازی کرد) برای بازی در قسمت دوم و تکرار نقش قبلی خود ،خواهان دستمزد بسیار بالایی شده است.

شرکت سونی از قبل به دنبال آن بود تا هزینه*های تولید «دختری که با آتش بازی کرد» را پایین بیاورد و آن را با قیمت کمتری جلوی دوربین ببرد.

در چنین شرایطی، درخواست دانیل کریگ یک درخواست کاملا غیر منطقی است که با دیدگاه مسئولان شرکت سوئی جور در نمی*آید.

گفته می*شود موفقیت بالای مالی«اسکای فال» در کشورهای مختلف جهان، باعث شده تا دانیل کریگ احساس کند می* تواند طلب دستمزد کلانی برای فیلم*های جدید خود کند.

ظاهرا این بازیگر بر این تصور بوده که به دلیل حضور در قسمت اول فیلم، تهیه*کنندگان آن مجبورند با شرایط ودرخواست وی موافقت کنند.

منابع نزدیک به «دختری که با آتش بازی کرد» می*گویند حتی احتمال حذف کاراکتر روزنامه*نگار سوئدی قسمت اول از قصه دومین قسمت آن وجود دارد.

گفته می*شود شرکت سونی که اقدام دانیل کریگ را نوعی باج خواهی و راهزنی سینمایی ارزیابی کرده است، اعلام کرده قصد باج دهی به دیدگاه*های زورگویانه را ندارد.

«دختری که با آتش بازی کرد» دومین کتاب پرخواننده استیک لارسن نویسنده سوئدی است.لارسن مجموعه کتاب خود را در سه جلد منتشر کرد.

کتاب سه جلدی این نویسنده توسط صنعت سینمای سوئد تبدیل به یک فیلم سه قسمتی موفق و پرفروش شد. فیلم*های انگلیسی زبان شرکت سونی، نسخه*های دوباره سازی شده این فیلم*های سوئدی هستند.

قصه جلد دوم کتاب استیگ لارسن بیشتر بر روی کاراکتر سالاندر کاراکتر مونث قصه تمرکز می*کند. رونی مارا در دختری با خال کوبی لژدها»نقش این شخصیت را بازی کرد.

استیو زالیان فیلم نامه قسمت دوم را نوشته و دیوید فینچر کارگردان قسمت اول،دومین قسمت ان را هم کارگردانی خواهد کرد.

-----------
منبع: فارس