در ماه دسامبر مطلع شدیم که Baltasar Kormakur کارگردان فیلم Contraband در نظر دارد تا برای پروژه ی ایندش فیلمی بنام Everest را روانه ی اکران کند ، که Kormakur درباره ی این پروژه گفته بود ” این فیلم بسیار بزرگی ست که با بودجه ای معمولی ساخته خواهد شد ” . این کارگردان برای فیلمبرداری این فیلم بیشتر در نظر دارد تا بیشتر نماهایش را در کوه ها و یخچال های طبیعی بگیرد . اما از ان طرف هم بنظر می رسد که ستاره سه گانه Dark night بنام Christian Bale قرار است تا در این پروژه حضور داشته باشد .

داستان اصلی این فیلم در مورد فاجعه ی سال ۱۹۹۶ می باشد که باعث پیدا شدن جسد هشت کوهنورد شد و صحبت ها با Bale از این قرار می باشد او را در نقش اصلی این فیلم ببینیم . داستان فیلم Baltasar Kormakur با فیلمی که Doug Liman با همین نام قرار است بسازد هیچ مشخصات یکسانی ندارد که درفیلم Liman نیز Tom Hardy قرار است تا نقش Sir George Mallory اولین شخصی که توانست به فله ی بلند ترین کوه دست پیدا کند ، را ایفا کند .
Baltasar Kormakur در حال حاضر هم یکی نامزدین بهترین فیلم خارجی برای مراسم اسکار ۲۰۱۳ با فیلم The Deep می باشد و همچنین کارگردان فیلم ۲ Guns با بازی بازیگران بزرگی همچون Mark Wahlberg و Denzel Washington می باشد . در مورد Christian Bale نیز شاهد حضور او در پروژه ی Out of the Furnace خواهیم بود .

منبع:AriaMovie