این فیلم با تهیه کنندگی مایکل بی کارگردان مشهور و اکشن ساز هالیوود و کارگردانی Jonathan Liebesman میباشد و اثریست از کمپانی بزرگ فیلمسازی پارامونت که تنها بازیگری که فعلا برای آن انتخاب شده مگان فاکس میباشد.
ابتدا تاریخ اکران این اثر از تاریخ ۲۵ دسامبر ۲۰۱۳ به ۱۶ می۲۰۱۴ تغییر پیدا کرد و حالا باز هم تاریخ جدیدی برای اکران مشخص شد و این فیلم قرار است در ششم ژوئن سال ۲۰۱۴ به روی پرده رود یعنی یک هفته زودتر از تاریخ اکران چهارمین قسمت پارک ژوراسک در ۱۳ ژوئن ! که این دو فیلم در آن دوره میتوانند در فروش با هم رقابت سنگینی داشته باشند.
مایکل بی در خبرهایی که قبلا منتشر کرده بود گفت که این فیلم از فضای نوجوانانه ی فیلم Teenage Mutant Ninja Turtles فاصله خواهد گرفت و حضور مگان فاکس هم خود دلیلیست برای اثبات این حرف که فیلم فضایی جدی خواهد داشت ، او همچنین در گذشته گفته بود که نینجاها در این فیلم دیگر بر اساس تغییر در ژنتیکشان بوجود نمی آیند بلکه از فضایی نامشخص و ناشناخته وارد زمین میشوند ، که این گفته های او باعث میشود که هرچه بیشتر مشتاقان سینمای فانتزی به آمدن این فیلم اشتیاق بیشتری پیدا کنند و حس کنند که فیلمی نو خواهند دید.
دلیل دیگری که این فیلم را میتوان مهم نامید این است که این اثر اینبار توسط یک کمپانی فیلمسازی (پارامونت) شناخته شده پشتیبانی و ساخته میشود و مانند نسخه های قدیمی این فیلم توسط شبکه های تلویزیونی و فیلمسازی دست چندم پشتیبانی و تهیه کنندگی نمیشود.

منبع:AriaMovie