مدت زمان زیادی می باشد که اطلاع داریم Michael Bay درصدد ساخت قسمت چهارم و یا یک سه گانه ی جدیدی از فیلمTransformers می باشد . امروز جزییاتی از داستان این قسمت جدید و یا قسمت اول این سه گانه منتشر شد . اما قبل از صحبت درباره ی جزییات تازه ، باید اعلام کنیم که تا اینجا می دانیم که هیچ یک از کارکترهای انسانی از سه فیلم قبلی درTransformers 4 حضور نخواهند داشت البته به غیر از Josh Duhamel که در گذشته نیز خبری مبنی بر اینکه احتمال دارد کارکتر William Lennox در Transformers 4 حضور داشته باشد . Michael Bay نیز این اواخر اعلام کرده بود که ممکنه در این قسمت ماشین های جدیدتر و متفاوتری ببینیم .
حال Michael Bay ساخت قسمت جدید را قرار است تا در شهر دیترویت امریکا اغاز کند که افزایش رقم های مالیات باعث شده است تا او مکان فیلمبرداریش از میشیگان به انجا تغییر دهد ، اگرچه دیترویت محل غریبی برای این کارگردان نمی باشد به این دلیلکه او Dark of the Moon را نیر در انجا فیلمبرداری کرده بود . اما در کل ، دفتر Michigan Film امروز خلاصه ای از جزییات داستان قسمت جدید فیلم Transformers را منتشر کرد که می توانید در ادامه بخوانید : ” همانطور که بشریت سردرگرم اتفاقاتی که در قسمت Dark of the Moon افتاده است می باشند , Autobots ها و Decepticons ها (دو گروه روباتی که در سه گانه ی قبلی مشاهده کردید) از چهره ی زمین دیگر محو شده اند . اما پس از این اتفاقات دو گروه از انسان ها مانند تاجران سوء استفاده گر و دانشمندان نلاش می کنند تا از فن اوری ها و تکنولوژی هایTransformer های قبلی اطلاعاتی بدست بیاورند اما ایا انها می توانند این جریانات را کنترل کنند . و در اثر تصادفی ، قدرت های بازمانده از Transformer ها خطری بزرگ برای سیاره ی زمین شناخته می شوند و اتفاقات بدی می افتند . نبردی اتفاق خواهد افتاد که بین خوبی و پلیدی نام خواهد گرفت ، بین باور ازادی و بردگی معنا خواهد شد ” .
مسلما بسیاری از طرفداران این فیلم منتظرند تا با این روایت داستانی ببینند که Mark Wahlberg در نقش گروه دانشمندان خواهد بود یا تاجران .
Transformers 4 در تاریخ ۲۷ جون ۲۰۱۴ اکران خواهد شد .

منبع:AriaMovie