«مرد آهني 3» (Iron man 3) از 26 آوريل نمايش خود را در 42 كشور جهان آغاز كرده است و موفق شد در اولين هفته اكران به فروش 195 ميليون و 300 هزار دلاري دست يابد.
«مرد آهني 3» همچنين ركورد اولين اكران فيلم «انتقامجويان» كه 185 ميليون و 100 هزار دلار بوده را شكست و به نظر مي رسد موفق به ورود به باشگاه ميليارد دلاريها شود. «مرد آهني 3» نيز در اولين هفته اكران يكصد ميليون دلار فروش كرد كه قابل مقايسه با نسخه دوم آن نمي باشد. «مرد آهني 3» فيلمي با بازي «رابرت داوني جي آر» ، «گوئينث پالترو» و «گاي پيرس» است كه به كارگرداني «شين بلك» از 3 مه در سينماهاي آمريكاي شمالي روي پرده مي رود.

انيميشن «كرودز» در ششمين هفته اكران با 13 ميليون و يكصدهزار دلار عنوان دومين فيلم پرفروش گيشه بين الملل را از آن خود كرد. «كرودز» در 67 كشور جهان به نمايش درآمده و موفق شد مجموع فروش خود را به 471 ميليون دلار برساند. چين با 18 ميليون بيشترين فروش اين فيلم را ركورد زد.

«فراموشي» با بازي «تام كروز» در دومين هفته اكران در 57 كشور جهان به فروش 12 ميليون و 800 هزار دلاري رسيد. اين فيلم مجموع فروش خود را تاكنون به 198 ميليون دلار رسانده است. البته كشورهاي پرو ،ونزوئلا و ژاپن هنوز اين فيلم را اكران نكرده اند.

اكشن «جي آي جو : تلافي» با بازي «دوآين جانسون» و «چنينگ تيتوم» با فروش 10 ميليون و 200 هزار دلاري عنوان چهارم اين جدول را به دست آوردند. «جي آي جو» در بيش از 40 كشور جهان نمايش داده مي شود و مجموع فروش آن به 349 ميليون دلار رسيده است.
درام تاريخي «لينكلن» به كارگرداني «استيون اسپيلبرگ» به لطف فروش بالا در ژاپن موفق شد به فروش 4 ميليون و 800 هزار دلاري دست يابد ، مجموع فروش اين فيلم 88 ميليون دلار شده است.


منبع:سینما خبر