حلقه بلینگ به کارگردانی سوفیا کاپولا، دختر معروف کارگردان با سابقه هالیوود و خالق سه گانه "پدر خوانده"، فرانسیس فورد کاپولا در بخش نوعی نگاه اگران شد. این کارگردان که سال 2004 برای "گمشده در ترجمه" از آکادمی، مجسمه طلایی اسکار را دریافت کرد، حالا به کن آمده تا از ساخته جدیدش رونمایی کند.

کاپولا در کنفرانس مطبوعاتی برای پاسخ به سوالی مبنی بر تاثیر لس آنجلس بر فیلمش عنوان کرد که نمی توانسته "حلقه بلینگ" را در هیچ جایی به جز لس آنجلس بسازد چرا که در این شهر تعداد زیادی سلبریتی حضور دارد و این موضوع تاثیر زیادی روی فیلم گذاشته است.

اما واتسون بازیگر جوان فیلم هم بار دیگر با سوالی مبنی بر نقشش در سری هری پاتر مواجه شد. وی در پاسخ به تفاوت های نقشش در فیلم سوفیا کاپولا و کاراکتر "هرماینی گرنجر" در سری هری پاتر گفت: "حس عجیبی دارم. من هری پاتر را در گذشته احساس می کنم ولی با این حال هنوز وجود دارد و در ذهن مردم است. من انکار نمی کنم کاری را که در گذشته انجام دادم. من عاشق بازی در این نقش های متفاوت هستم."

اما اکران فیلم " جوان و زیبا" شاید یکی از مهم ترین اتفاقات روز بود.و چرا که این فیلم اولین اثر بخش رقابتی است که اکران می شود. فیلمی در مورد "بلوغ". فرانسوا اوزون کارگردان فرانسوی فیلم در مورد "بلوغ " می گوید: "بلوغ هر از چندی به سینما می آید و خیلی بزرگ به تصویر کشیده می شود. اما خاطرات من از بلوغ درد آور و سخت است.

آمات اسکلانته کارگردان فیلم "هلی" در پاسخ به مضمون خشونت آمیز فیلمش گفت: "این فیلمی نیست که بخواهد صنعت توریسم مکزیک را از بین ببرد. واقعیت در این کشور از این چیزی که من در فیلم نشان دادم به مراتب بدتر است. من می خواستم خشونت را در زمینه بررسی کنم. نه این که به صورت مستقیم نشانش دهم... به طور مخصوص می خواستم بر روی این موضوع تمرکز کنم که چگونه بعضی از مردم آن را مرتکب می شوند در حالی که بقیه فقط نظاره گرند. می خواستم خشونت را مثل چیزی که هست نشان دهم تا نظر عموم را به آن نزدیک کنم."


منبع:سینما خبر