فیلم های ایتالیایی به نمایش درآمده در جشنواره امسال فیلم کن با استقبال منتقدان روبه رو شدند.
سه فیلم ایتالیایی به نمایش درآمده در شصت و ششمین دوره جشنواره فیلم کن که در شهر ساحلی کن فرانسه در حال برگزاری است، با استقبال منتقدان روبه رو شدند.
به گزارش رویترز، فیلم «زیبایی بزرگ» ساخته «پائولو سورنتینو» که تماما در رم فیلمبرداری شده، امسال در بخش رقابتی جشنواره کن حضوری چشم گیر داشت.

سورنتینو درباره حضورش در این رویداد مهم هنری گفت «پنجمین حضور در این رقابت، مسئولیت و افتخاری است که آن را با تمام اعضای تیمم تقسیم می کنم؛ مردان و زنان پرشوری که مرا قادر ساختند یکی از رویاهایم را تبدیل به فیلمی سینمایی کنم.»
سورنتینو که در اولین تجربه ی ساخت فیلم در خارج از ایتالیا توانست با «اینجا باید جایی باشد» با بازی «شان پن» جایزه ی هیات داوران کن را کسب کند، برای ساخت زیبایی بزرگ دوباره به ایتالیا بازگشت.

در فیلم «زیبایی بزرگ» «آنجلینا جولی» نقش کوتاهی در آن ایفا کرده و «تونی سرویلو» نیز در نقش یک خبرنگار ظاهر شده است.

از سوی دیگر «یک قلعه در ایتالیا» به کارگردانی «والریا برونی تدشی» (تنها فیلمساز زن حاضر در بخش رقابتی) نیز به همراه «زیبایی بزرگ» امسال در بخش رقابتی جشنواره کن برای کسب نخل طلا رقابت می کنند.

در نهایت «والریا گولینو» بازیگر مشهور ایتالیایی نیز امسال با فیلم «عسل» در بخش نوعی نگاه جشنواره فیلم کن که به فیلمسازان جوان اختصاص دارد، حضور دارد.
نمایش جدیدترین ساخته «اصغر فرهادی»، حضور «استیون اسپیلبرگ» در مسند ریاست هیات داوران، اعطای دوچرخه طلایی به «جین کمپیون»، حضور دو فیلم ایرانی در بخش فیلم های کوتاه و ... از رویدادهای جشنواره امسال هستند.

شصت وششمین دوره جشنواره فیلم کن با نمایش فیلم «گتسبی بزرگ» در تاریخ 15 می افتتاح شد و در تاریخ 26 می به کار خود پایان می دهد.

منبع:ایسنا