کمپانی والت دیزنی برای کارگردانی قسمت دوم «آلیس در سرزمین عجایب» خود جیمز بابین را انتخاب کرده است. تیم برتن کارگردان قسمت اول آن بود.این مجموعه فیلم نسخه دوباره سازی شده و زنده یک محصول انیمیشنی کلاسیک این کمپانی است که در سال 1951 اکران عمومی شد.

به دنبال فروش 334 میلیون دلاری نسخه جدید «آلیس در سرزمین عجایب» در سال 2010، کمپانی والت دیزنی تصمیم گرفت قسمت دوم آن را نیز تهیه و تولید کند.

جیمز بابین در حالی برای کارگردانی دومین قسمت این درام اکشن خانوادگی و ماجراجویانه انتخاب شده، که هم اکنون سرگرم ساخت «ماپت ها، دوباره» برای این کمپانی است.

جو روث تهیه کننده «آلیس در سرزمین عجایب 2» می گوید این فیلم ساز یک هنرمند خلاق و خوش فکر است و گزینه مناسبی برای کارگردانی قسمت جدید اکشن ماجراجویانه آن ها به حساب می آید.

دسامبر گذشته این تهیه کننده اعلام کرد کمپانی والت دیزنی به صورت جدی در فکر تولید قسمت دوم «آلیس در سرزمین عجایب» است و قصد دارد کلید فیلم برداری آن را اوایل فصل پاییز بزند.

در همان زمان لیندا وولورتون (که تازه به جمع فیلم نامه نویسان دنیای سینما پیوسته) برای کار نگارش فیلم نامه این فیلم انتخاب شد.

با انتخاب جیمز بابین برای کارگردانی فیلم، عدم حضور و همکاری تیم برتن با قسمت دوم آن قطعی شده است.

کمپانی والت دیزنی دلیلی برای عدم حضور برتن در قسمت دوم فیلم اعلام نکرده و خود برتن هم در این رابطه اظهار نظری نکرده است.

هنوز معلوم نیست آیا جانی دپ و میا واسیکوسکا دو بازیگر اصلی قسمت اول فیلم با دومین قسمت آن هم همکاری دارند یا خیر.

کمپانی والت دیزنی هنوز اسامی بازیگران قسمت جدید را اعلام نکرده و با توجه به این که اطلاعی از خط اصلی قصه فیلم در دست نیست، کسی نمی داند چه کاراکترهایی در آن حضور خواهند داشت.

کمپانی والت دیزنی طی چند سال اخیر دست به تولید نسخه های جدید و دوباره سازی شده انیمیشن های معروف کلاسیک خود زده است. این نسخه های جدید به صورت زنده تهیه و تولید می شوند.

استقبال خوب تماشاگران از این فیلم ها از یک سو راه را برای تولید قسمت های بعدی آن ها باز کرده و از سوی دیگر، مسئولان کمپانی والت دیزنی را به فکر تولید نسخه های زنده و جدید بقیه انیمیشن های کلاسیک خود انداخته است.


--------


منبع: فارس