جسیکا چاستین بازیگر نامزد دریافت جایزه اسکار با فیلم «همسر مالک باغ وحش» راهی دوران جنگ جهانی دوم می شود و سر از شهر ورشو در می آورد.
این درام خانوادگی و ضدجنگ براساس قصه کتاب دایان آکرمن به همین نام ساخته می شود. این کتاب سال 2007 منتشر شد.

کتاب «همسر مالک باغ وحش» بلافاصله پس از انتشار تبدیل به یکی از موفق ترین آثار ادبی فصل و سال شد. همان زمان پیش بینی شد این کتاب به زودی تبدیل به یک فیلم سینمایی خواهد شد.

شرکت مستقل فیلم سازی سومیت اینترتینمنت در سال 2008 امتیاز برگردان سینمایی قصه این کتاب را خریداری کرد. ولی طی این مدت تلاشی برای تولید فیلم سینمایی آن نکرد.

گفته می شود مسئولان این شرکت در این مدت به دنبال بازیگری بودند که بتواند نقش اصلی قصه فیلم را به شکلی طبیعی و مقبول در جلوی دوربین بازی کند.

از قرار معلوم تهیه کنندگان این درام خانوادگی تاریخی پس از دیدن بازی جسیکا چاستین در فیلم های «سی دقیقه پس از نیمه شب» و «مامان« به این نتیجه رسیده اند که وی همان بازیگری است که می تواند نقش اصلی فیلم آنها را به بهترین شکل ممکن بازی کند.

قصه «همسر مالک باغ وحش» در دورانی اتفاق می افتد که نیروهای ارتش هیتلری به کشور لهستان حمله کرده و آن را تحت اشغال خود در می آورد.

بمباران شهر ورشو پایتخت این کشور توسط نیروی هوایی آلمان نازی، باعث ویرانی بخش مهمی از مناطق آن می شود و در این بین، باغ وحش بزرگ ورشو هم خسارات زیادی می بیند.

تعدادی از حیوانات باغ وحش در جریان بمباران ها کشته می شوند و بازماندگان باغ وحش، در شرایط سخت و دشواری قرار می گیرند. در این بین، همسر مالک باغ وحش که علاقه زیادی به حیوانات دارد مجبور می شود در غیبت شوهر خود وظیفه مراقبت و نگهداری از این حیوانات را به عهده بگیرد.

نیکی کارو خانم فیلم ساز استرالیایی تبار سینما که با درام «نهنگ سواری» (2002) به شهرت جهانی رسید، امر کارگردانی «همسر مالک باغ وحش» را به عهده دارد. او این فیلم را براساس فیلم نامه اقتباسی که خودش نوشته کارگردانی خواهد کرد.

هنوز زمانی برای شروع کار فیلم برداری این فیلم تعیین نشده است. ولی عوامل تولید آن برای فیلم برداری تمام صحنه های آن به کشور لهستان یا مجارستان خواهد رفت، تا بتوانند فضای دوران جنگ جهانی دوم را در لوکیشن های این دو کشور اروپای شرقی خلق کنند.

جسیکا چاستین سال قبل برای «سی دقیقه پس از نیمه شب» نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر زن سال شد.او برای این فیلم ،جایزه بهترین بازیگر زن را از چند انجمن منتقدان سینمایی ایالت های مختلف آمریکا گرفت.او در درام دلهره آور پرفروش«مامان» هم بازی داشته است.


منبع: نقد فارسی