فیلم نامه اصیل و غیراقتباسی فیلم را پیتر گائولکه و کوین هفرمان نوشته اند. آنها فیلم نامه خود را به قیمت 3 میلیون دلار فروخته اند.

این رقم برای یک فیلم نامه رقم بالایی به حساب می آید و تهیه کنندگان «دومین ماه عسل» می گویند این فیلم نامه ارزش های زیادی دارد و به همین خاطر، استحقاق دریافت چنین رقم کلانی را داشته است.


با این حال، فیل جوآنو گفته قصد دارد آن را دوباره نویسی کرده و بخش هایی از آن را تغییر دهد تا بتوان فیلم جذاب تری براساس آن تهیه کرد.


خط اصلی قصه فیلم درباره یک زوج سیاه پوست است که به دلیل مشکلات اقتصادی و بحران اخیر مالی کشور آمریکا، مجبور به جدایی از یکدیگر می شوند.


با گذشت زمان، هر دوی آنها احساس می کنند نمی توانند زندگی جداگانه ای داشته باشند و تصمیم می گیرند دوباره با هم ازدواج کنند. اما یک سری اتفاقات ساده و خنده دار مانع از وحدت دوباره آنها می شود.


فیل جوآنو می گوید:«فیلم نامه فیلم جای زیادی برای بحث درباره اختلافات و تفاوت های نژادی در جامعه معاصر آمریکا دارد.به همین خاطر قصد دارم تغییراتی در آن ایجاد کنم. بحران اقتصادی و مالی چند سال اخیر آمریکا تاثیر منفی بیشتری بر روی قشر سیاه پوست آمریکا داشته و قصه فیلم«دومین ماه عسل» تلاش خواهد کرد تا این مشکلات را به زبان کمدی و طنز مطرح کند.»


به گفته فیلم ساز سفری که دو کاراکتر اصلی قصه فیلم آغاز می کنند حکم نقبی به دل جامعه و تاریخ آمریکا را دارد و کمک می کند تا این دو کاراکتر، به درک بهتر و درست تری از خود و جامعه ای برسند که در آن زندگی می کنند.


کریس تاکر که قبل از این یک بار به عنوان مجری با مراسم اسکار همکاری کرده، به دلیل بازی در مجموعه فیلم کمدی اکشن و پلیسی «ساعت شلوغی» در کنار جکی چان شهرت دارد.


قرار است قسمت چهارم این فیلم هم به زودی دارد مرحله تولید شود. این فیلم برای اوایل سال جدید میلادی جلوی دوربین خواهد رفت.


تاکر آخرین بار سال قبل در درام خانوادگی و اجتماعی«کتابچه راهنمای خوش بینی» در کنار رابرت دنیرو، برادلی کوپر و جنیفر لاورشن ظاهر شد. این فیلم اولین کار سینمایی او پس از پنج سال دوری از دنیای بازیگری بود.


منبع:سینما خبر