بیوگرافی:

جولین مور (متولد جولی آن اسمیت، دسامبر 3، 1960) یک بازیگر انگلیسی آمریکایی و نویسنده کتاب کودکان است. بازیگر زن سینما پرکار از اوایل 1990s، مور تاسیس شده است حرفه ای موفق در هر دو خانه هنر و فیلم های هالیوود. او برای تصاویر عاطفی خود را از زنان عادی شناخته شده است، و تا چهار نامزد جایزه اسکار برای کارهایش دریافت کرد.

پس از تحصیل در رشته تئاتر در دانشگاه بوستون، مور کار خود را با یک سری از نقش تلویزیونی آغاز شد. از سال 1985 تا سال 1988، او به طور منظم در اپرا صابون به عنوان چرخش جهانی، درآمد یک امی در طول روز برای عملکرد خود را. او اولین فیلم بلند خود را در سال 1990 ساخته شده است، و به نقش حمایت در طول اوایل 1990s ادامه داد. مور دستیابی به موفقیت خود را با برشهای کوتاه رابرت آلتمن (1993)، به دنبال اجرای تحسین منتقدان در وانیا در خیابان چهل ودوم 42nd Street (1994) و ایمن (1995) ساخته شده است. نقش بازیگران در فیلم های پرفروش ساخته نه ماه (1995) و دنیای گمشده: پارک ژوراسیک (1997) پس از آن او را به عنوان یک بازیگر عمده در هالیوود تاسیس شده است.

مور به رسمیت شناختن گسترده در اواخر 1990s و 2000s اولیه، درآمد اسکار را شبهای بوگی (1997)، پایان امور (1999)، دور از بهشت ​​(2002)، و ساعت (2002). دیگر حضور در فیلم قابل توجه عبارتند از: بزرگ Lebowski (1998) ماگنولیا (1999)، هانیبال (2001)، از مردان و کودکان (2006). او ادامه داده است به کار به طور منظم در 2010s، دریافت ستایش برای اجرای خود در کودکان و نوجوانان تمامی حقوق (2010) و در تلویزیون فیلم تغییر بازی (2012)، جایی که او به تصویر کشیده سارا پیلین و برای او که برنده جایزه امی، جایزه گلدن گلوب و جایزه انجمن صنفی بازیگران برای بهترین بازیگر نقش مکمل زن. در علاوه بر این به کار فیلم بلند خود را، مور یک سری موفق کتاب های کودکان نوشته شده است. او به مدیر بارت فروندلیخ، کسی که با او دارای دو فرزند، و در شهر نیویورک ساکن ازدواج کرد.

اوایل زندگی:

مور جولی آن اسمیت در تاریخ 3 دسامبر 1960 متولد شد، در پایگاه ارتش فورت براگ در کارولینای شمالی است. پدر او، پیتر مور اسمیت، یک سرباز چترباز در ارتش آمریکا بود، و بعد نظامی و سرهنگ قاضی است. مادر او، آن عشق اسمیت، روانشناس و مددکار اجتماعی که از Greenock را، اسکاتلند به ایالات متحده مهاجرت کرد، به عنوان یک کودک بود. مور یک خواهر جوان تر، والری، و برادر جوانتر، پیتر مور، رمان نویس اسمیت. او خودش را نیمی اسکاتلندی، و کاربردی برای شهروندی بریتانیا در سال 2011 به افتخار مادر متوفی خود (مور اعلام کرده است که "آن را در جهان به او به معنای" ).
تئاتر از دانشگاه بوستون، که در آن مور آموزش داده می شود به یک بازیگر

مور اغلب در سراسر کشور به عنوان یک کودک نقل مکان کرد، با توجه به حرفه پدر خود را. او نزدیک به خانواده اش به عنوان یک نتیجه بود، [5] اما گفته است که او احساس که از یک مکان خاص تا به حال هرگز. خانواده در مکان های مختلف، از جمله آلاباما، جورجیا، تگزاس، پاناما، نبراسکا، آلاسکا زندگی می کردند ، نیویورک، ویرجینیا، و مور نه مدارس مختلف حضور داشتند. نقل مکان مکرر ساخته شده او را کودک نا امن، و او تلاش برای ایجاد دوستی با وجود این مشکلات، مور بعدها اظهار داشت که یک سبک زندگی گرد به فعالیت حرفه ای آینده خود مفید بود: "هنگامی که شما را در اطراف تعداد زیادی حرکت می کند، شما یاد بگیرند که رفتار تغییر پذیر است من تغییر خواهد کرد، بسته به جایی که من می آموزد ... این شما را به تماشای، به دوباره اختراع، که شخصیت می تواند تغییر کند."

هنگامی که مور 16 ساله بود، خانواده به فرانکفورت، آلمان نقل مکان کرد جایی که او با حضور فرانکفورت دبیرستان آمریکایی است. او باهوش و درس خوان بود، خود اعلام کرد: "دختر خوب"، و او برنامه ریزی شده برای تبدیل شدن به یک دکتر است. او هرگز در نظر گرفته شده بود اجرا، و یا حتی با حضور در تئاتر، اما او یک خواننده مشتاق بود و آن این سرگرمی است که به رهبری او برای شروع اقدام در مدرسه بود. "[این] گسترش خواندن" مور گفته است. او در چند نمایشنامه، از جمله خشکه مقدس و Medea ظاهر شد، و بر تشویق معلم انگلیسی خود را او تصمیم گرفت به دنبال حرفه ای تئاتر است.پدر و مادر مور تصمیم او حمایت، اما خواسته است که او در دانشگاه قطار برای امنیت اضافه شده است از یک مدرک دانشگاهی است. او به دانشگاه بوستون پذیرفته شد، و با BFA در تئاتر در سال 1983 فارغ التحصیل شد.


"بود در حال حاضر جولی اسمیت، جولی آن اسمیت وجود دارد، همه چیز بود وجود دارد نام وسط پدر من مور است. است. نام مادر من آن است بنابراین من فقط آن را بر روی جولی ناودان که راه، من می تواند هر دو نام خود را استفاده. و احساسات کسی صدمه دیده است، اما این وحشتناک است که نام خود را به تغییر دهید. من می خواهم جولی اسمیت تمام زندگی من، و من نمی خواهم آن را تغییر دهید. "
مور توضیح داد که چرا و چگونه او به تصویب رسید نام مرحله خود را.

مور پس از فارغ التحصیلی به نیویورک نقل مکان کرد و به عنوان پیشخدمت مشغول به کار است. حرفه بازیگری او با خارج از برادوی تئاتر و تلویزیون آغاز کرد. نقش او در صفحه اول آمد در سال 1984، در یک قسمت از اپرا صابون لبه شب است. در سال 1985، او از بازیگران پیوست به عنوان چرخش جهانی، بازی نقش دوگانه نیمه خواهران Frannie و سابرینا هیوز. کار فشرده ارائه یک تجربه یادگیری مهم است، و مور به نظر می رسد در این کار از روی علاقه: "من اعتماد به نفس به دست آورد و آموخته به مسئولیت"، او گفته است مور در تاریخ نشان می دهد تا سال 1988 ظاهر شد، هنگامی که او به دست آورد. جایزه امی در طول روز برای دختر ساده برجسته در سری درام در سال 1987، او در miniseries CBS من منهتن می گیرم بازی، غرب هند. در سال 1988، یک بار او را ترک کرده بود به عنوان جهان تبدیل، او تبدیل به مرحله به بازی اوفلیا در تولید تئاتر گوتری هملت. بازیگر پراکنده در طول سه سال آینده به تلویزیون بازگشت، ظاهر شدن در تلویزیون فیلم های پول، قدرت، قتل (1989)، آخرین رفتن به (1991)، و بازیگران طلسم مرگبار (1991).

مور در سال 1990، شروع به کار با مرحله مدیر آندره گرگوری در کارگاه تولید تئاتر دایی وانیا چخوف. توسط مور به عنوان "یکی از اساسا مهم ترین تجربه بازیگری من تا به حال" شرح داده شده است،این گروه چهار سال را صرف کاوش در متن و دادن اجراهای صمیمی به دوستان. در همان سال مور نخستین کار سینمایی خود را در قصه های ساخته شده از از Darkside: فیلم، بازی قربانی یک مومیایی، که او به عنوان "وحشتناک" توصیف نقش در فیلم بعدی او تا سال 1992 می آیند، اما او به مخاطبان گسترده ای معرفی. تریلر دست که سنگ گهواره جعبه دفتر تعداد ایالات متحده یک بود،و مور توجه چندین منتقدان را با عملکرد او را گرفتار.او از آن در همان سال با کمدی در کیف بتی لو تفنگ به دنبال. مور در ادامه به بازی حمایت از نقش در سراسر سال 1993، ابتدا در بدنام مدونا بدن فلاپ شواهد ظاهر می شود، که او را "یک اشتباه بزرگ" نامیده می شود، و پس از آن در کمدی رمانتیک بنی و جون با جانی دپ. مور نیز به طور خلاصه در یکی از بزرگترین بازدید سال به نظر می رسد، هریسون فورد هیجان انگیز فراری.


رابرت آلتمن فیلمساز مور دیدم در دایی وانیا، و به اندازه کافی به او بازیگران در پروژه بعدی اش: این گروه درام برشهای کوتاه (1993) تحت تاثیر قرار گرفته بود. مور به کار با او خوشحال شد، آن را به عنوان آلتمن بود که او را درک سینما داده شده بود که او در کالج دیدم فیلم خود را 3 زنان (1977). در حال پخش هنرمند ماریان Wyman تجربه او در بر داشت "کاملا وحشتناک" بود، او به عنوان "ناشناخته کل" احاطه شده توسط چهره های معروف بود، اما آن را ثابت نقش برک آوت مور. مجله تنوع او را به عنوان "دستگیری" شرح داده شده، و اشاره کرد که تک صدایی خود، از کمر برهنه تحویل پایین، "بدون شک مورد بحث ترین صحنه فیلم است لحظه ای از آن زمان به بعد مشهور است برشهای کوتاه انتقادی تحسین شده بود، و جوایز برای بهترین کنسرت گروه بازیگران دریافت جشنواره فیلم ونیز و جایزه گلدن گلوب است. مور نامزدی فردی برای بهترین زن در جوایز روح مستقل دریافت کرد.

برشهای کوتاه یکی از سه نفر از حضور در فیلم های پی در پی که افزایش شهرت مور این در سال 1994 با وانیا در خیابان چهل دوم 42nd، نسخه فیلمبرداری از تولید وانیا او در حال انجام، به کارگردانی لویی دنبال شدعملکرد.. مور از یلنا به عنوان "سادگی برجسته" از زمان توضیح داده شد،و او برنده جامعه بوستون جایزه منتقدان فیلم برای بهترین بازیگر نقش مکمل زن.] مور پس از آن داده شد اولین نقش برجسته او، بازی کردن یک زن خانه دار حومه ناراضی که توسعه چند شیمیایی حساسیت در امن تاد هاینز 'فیلم های کم بودجه (1995). او به حال مقدار قابل توجهی از وزن را برای نقش، که ساخته شده است که به او و او عهد کرد تا هرگز تغییر بدن خود را برای یک فیلم دوباره. در بررسی خود، امپراتوری مجله می نویسد که امن "برای اولین بار تاسیس اعتبار [مور] به عنوان از دست دادن شاید بهترین بازیگر زن از نسل او یکی از در دستگیری، فیلم اصلی و انجام از 1990s "". [32فیلم مورخ دیوید تامسون بعد از آن به عنوان " و عملکرد به دست آورده مور نامزد جایزه روح مستقل برای بهترین بازیگر نقش اول زن است با تأمل در این سه نقش، مور گفته است، "همه آنها را در یک بار آمد، و من به طور ناگهانی به حال این مشخصات این شگفت انگیز بود.

ظاهر بعدی مور، نقش پشتیبان را در هم اتاقی فیلم کمدی درام (1995) بود. فیلم زیر او، نه ماه (1995)، در ایجاد خود را به عنوان یک بانوی پیشرو در هالیوود حیاتی بود. کمدی عاشقانه، به کارگردانی کریس کلمبوس و همکاری بازیگران هیو گرانت، ضعیف مورد بررسی قرار گرفت اما موفقیت دفتر جعبه و باقی می ماند یکی از بالاترین فیلمهای پرفروش او است.مداوم در ورید از تولیدات هالیوود، مور بعدی در کنار سیلوستر استالونه و آنتونیو باندراس در بازی Assassins هیجان انگیز به نظر می رسد، چهارم و نهایی آزادی او را برای سال 1995. تنها ظاهر او از سال 1996 به عنوان هنرمند دورا مار در مرچنت عاج فیلم بازمانده پیکاسو بود. پس از این، مور توسط استیون اسپیلبرگ به عنوان ستاره دیرین شناس دکتر سارا هاردینگ در دنیای گمشده بازیگر بود: پارک ژوراسیک عاقبت خود را به 1993 پارک ژوراسیک بمب دارای قدرت تخریبی. اسپیلبرگ بازی مور پزشک در فراری چهار سال پیش از آن، که الهام بخش او را به او در نقش بازیگران. فیلمبرداری تولید بزرگ بودجه یک تجربه جدید برای مور بود، و او گفت: او خودش لذت می برد: "فوق العاده" را دیده بود دنیای گمشده (1997) انتشار فوق العاده محبوب بود، در پایان به عنوان یکی از ده فیلم بالاترین پرفروش در تاریخ به آن نقطه آن را در ساخت مور در پی، پس از یک بازیگر محوری بود: "ناگهان من تا به حال یک فیلم حرفه ای تجاری "، او گفته است. افسانه اثر انگشت ظاهر دوم خود را از سال 1997، جایی که او به شوهر آینده اش در فروندلیچ مدیر بارت ملاقات کرد.


اواخر 1990s و 2000s اوایل دیدم مور رسیدن به شناخت صنعت قابل توجهی. اولین نامزدی اسکار او جایزه تحسین منتقدان بوگی شب (1997)، که مراکز بر روی گروهی از افراد شاغل در صنعت پورنوگرافی 1970s آمد. مدیر پل توماس اندرسون، قبل از تولید آن بود یکی از چهره های شناخته شده، با تنها یکی از ویژگی های اعتبار را به نام خود، اما مور بعد از اینکه با خود را "هیجان انگیز" اسکریپت تحت تاثیر قرار گرفته به این فیلم به توافق رسیدند. قطعه گروه برجسته مور به عنوان امواج کهربا، یک بازیگر پورنو پیشرو و مادر شکل که مشتاق با پسر واقعی او پیوست. "او یک چنین شخص غمگین است"، بازیگر در سال 2002 گفت: "او به من نقل مکان کرد فوق العاده". مارتین از بی بی سی Glanville نظر که نقش هر دو اعتماد به نفس و آسیب پذیری مورد نیاز است، و با تلاش مور تحت تاثیر قرار گرفت. از زمان به نام عملکرد "فوق العاده"، در حالی که جانت Maslin، روزنامه نیویورک تایمز آن را در بر داشت "فوق العاده". منتقد میک LaSalle به برای ستایش در خود سان فرانسیسکو کرونیکل بررسی خاص مور، افزود که او به فیلم "قلب پیچ خورده خود را". در کنار نامزدی اسکار او را برای بهترین بازیگر نقش مکمل زن، مور در گلدن گلوب و جایزه انجمن صنفی بازیگران نامزد دریافت جایزه بود. عملکرد جوایز خود را از انجمن ملی منتقدان فیلم، منتقدان فیلم فلوریدا، منتقدان فیلم لس آنجلس، و جوایز ماهواره ای را به دست آورد.
مور Maude Lebowski در فرقه برادران کوئن فیلم بزرگ Lebowski (1998) بازی. او در اینجا با شرکت ستاره پل جف در سال 2011 Lebowski متحرک دیده می شود.

مور موفقیت خود را در شبهای بوگی با نقش کمدی تاریک برادران کوئن بزرگ Lebowski (1998) به دنبال. این فیلم در زمان انتشار یک ضربه نه اما پس از آن فرقه کلاسیک تبدیل شد. مور نقش Leboswki Maude، هنرمند فمینیست و دختر شخصیت eponymous که می شود درگیر با "شخص" (جف پلها، ستاره فیلم، ). در پایان سال 1998، مور فلاپ با روانی گاس ون سنت، بازسازی کلاسیک آلفرد فیلم هیچکاک به همین نام بود. مور در فیلم، که بررسی فقیر دریافت کرده و است شرح داده شده با لیلا جرثقیل بازی گاردین به عنوان یکی از پیک نیکهای "بی معنی" او. بررسی در مجله Boxoffice، ابراز تاسف که در فیلم "یک گروه از افراد فوق العاده با استعداد چند ماه از زندگی خود را هدر رفته".

پس از reuniting با رابرت آلتمن فورچون کوکی کمدی تاریک (1999)، مور ستاره دار در انطباق شوهر ایده آل الیور پارکر از بازی اسکار وایلد. در پایان قرن 19th مجموعه ای در لندن، عملکرد مور خانم لورا Cheverly او یک نامزدی گلدن گلوب برای بهترین بازیگر نقش اول زن در فیلم موزیکال یا کمدی را به دست آورده است. او همچنین در دسته بندی درام که در سال کار خود را نامزد دریافت جایزه بود در پایان امور (1999). بر اساس رمانی از گراهام گرین، مور در مقابل رالف فینس به عنوان یک همسر زنا در 1940s بریتانیا ایفا کرده است. منتقد مایکل Sragow پر از ستایش برای کار او بود، و نوشتن است که عملکرد خود را "عنصر حیاتی است که باعث [فیلم] مشاهده لازم است." مور آکادمی دوم نامزد جایزه خود را برای نقش او را برای اولین بار برای بهترین بازیگر نقش مکمل زن و همچنین به عنوان نامزد در آکادمی بریتانیا (بفتا) و تیم بازیگران (SAG) جوایز. در بین این دو منتشر شده، مور نیز در نقشه جهان دیده می شد، حمایت از Sigourney ویور.

پنجمین و آخرین فیلم مور از سال 1999 تحسین درام ماگنولیا، "موزاییک غول پیکر" وقایع زندگی از شخصیت های متعدد در طول یک روز در لس آنجلس است. پل توماس اندرسون، در پیگیری به بوگی شب خود، بود نقش به طور خاص برای مور نوشت. هدف اصلی او بود به "دیدن او منفجر شود"، و او خود را به عنوان همسر معتاد به مورفین بازیگران [51] "[شخصیت مور] لیندا هیستریک مرزی از طریق 90 درصد از این فیلم است"، او گفت:. است. "من شد در نظر گرفتن مزیت دانستن جولین و دانستن او چقدر خوب است. " جهت او به او بود به" دیوانه ". مور گفته است که یک نقش به خصوص دشوار بود، اما او با نامزد SAG پاداش شد او پس از آن به نام شد بهترین بازیگر نقش مکمل زن در سال 1999 توسط هیئت ملی نقد، در به رسمیت شناختن سه اجراهای او در ماگنولیا، شوهر ایده آل، و یک نقشه از جهان.

در سال 2000 دیدم تنها یک ظاهر از مور، نقش cameo در فیلم کمدی مرد خانمها. در اوایل سال 2001، او را به عنوان مامور اف بی آی Clarice سار در هانیبال، عاقبت به فیلم برنده اسکار سکوت برهها ظاهر شد. چندین بازیگران رقابت برای نقش پس از جودی فاستر، سار، اصلی، از آن کاهش یافته است. ریدلی اسکات کارگردان در نهایت مور بیش از آنجلینا جولی، کیت بلانشت، جیلیان اندرسون، و هلن هانت، رای دادند. تغییر در بازیگر توجه قابل توجهی از مطبوعات دریافت کرد. به بخش داده می شود مور هیجان زده شده بود، اما مدعی است که او در تلاش بود به upstage فاستر:. "جودی با شکوه بود ... این یک افتخار به خواسته می شود به تکرار چیزی پس از او آن را انجام داده است اما من نمی شود قادر به انجام آنچه که او انجام داد. است فقط هیچ راه وجود دارد. با وجود بررسی منفی است، هانیبال یک آزادی دیگر فیلم های پرفروش برای مور بود، درآمد 58 میلیون دلار در آخر هفته باز کردن آن و اتمام به عنوان دهمین فیلم بالاترین پرفروش سال. در سه سال 2001 منتشر شده، با Duchovny دیوید در علم تکامل داستان کمدی ستاره دار، به نظر می رسد در فیلم دراماتیک مسافر جهانی شوهرش به، و با کوین اسپیسی، جودی دنچ و کیت بلانشت در اخبار حمل و نقل عمل. هر سه فیلم را دریافت کرده ضعیف شد.

"این واقعا یک هدیه بود ... این بود تا به زیبایی نوشته شده و متوجه شدم که آن را به التماس که باید انجام شود ... من تقریبا عاطفی صحبت کردن در مورد آن ... این چنین افتخار باور نکردنی به انجام بود."
مور صحبت کردن در مورد دور از بهشت، "تعریف فیلم" او است.

یک منتقد فیلم در سال 2002 نوشت که مور در اوج زندگی حرفه ای او "بود. او در مراسم اهدای جوایز اسکار 75 در هر دو بهترین بازیگر نقش مکمل زن و بهترین دسته بازیگر نقش مکمل زن نامزد دریافت جایزه بود، تبدیل شدن به نهم عملکرد در تاریخ برای نامزد دو جایزه در همان سال است. بهترین نامزد بازیگر نقش مکمل زن برای ملودرام دور از آسمان آمد، که روزنامه نگار نگهبان Oliver Burkeman از فیلم تعیین کننده خود را می نامد. مور بازی، کتی ویتاکر، یک زن خانه دار 1950s که جهان متزلزل است که همسر او (دنیس Quaid) نشان می دهد او همجنسگرا است. نقش به طور خاص برای او توسط تاد هاینز، زمان اولین جفت از آنجا که امن با هم کار کرده بود، و مور از آن به عنوان شرح داده شده، نوشته شده بود: "یک پروژه بسیار بسیار شخصی است." دیوید رونی تنوع "عملکرد زیبایی سنجیده" مور ستایش یک زن ناامید "کمانش تحت فشارهای اجتماعی و قرار دادن در چهره شجاع". Manohla Dargis از لس آنجلس تایمز نوشت: "آنچه مور می کند با نقش او است به طوری فراتر از پارامترهای آنچه ما تماس بگیرید بزرگ اقدام که آن را نزدیک به سرپیچی طبقه بندی ". نقش از 19 سازمان های مختلف، از جمله جشنواره فیلم ونیز و هیئت ملی نقد مور برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن.

دومین نامزدی اسکار مور که سال آمد برای ساعت، که او همکاری ستاره دار با نیکول کیدمن و مریل استریپ. او دوباره با بازی یک زن خانه دار مشکل 1950s، باعث کنت توران به نوشتن که او اساسا او را reprising به دور از نقش بهشت ​​". مور گفت:" تصادف ناگوار "بود که نقش های مشابه در همان زمان آمد، و شخصیت "انواع واقعا متفاوت از مردم". پیتر Travers از مجله رولینگ استون به نام عملکرد "غم انگیز"، [67] در حالی که پیتر برادشاو از گاردین، "به خوبی کنترل شده، عملکرد انسانی" ستایش است. ساعت نه مراسم اهدای جوایز اسکار، از جمله بهترین فیلم نامزد دریافت جایزه بود. مور همچنین دریافت بافتا و نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن از وسط خم شدن، و به طور مشترک اهدا شد خرس نقره ای برای بهترین بازیگر نقش مکمل زن با کیدمن و استریپ در جشنواره فیلم برلین است.


مور هیچ روی صفحه نمایش ظاهر در سال 2003 را ندارد، اما با سه منتشر شده در سال 2004 بازگشت. هیچ موفقیت در دو سرمایه گذاری خود را از سال وجود دارد: ماری و بروس، یک کمدی تاریک همکاری بازیگران متیو برادریک، موفق به پیدا کردن مخاطب؛ قانون جاذبه، ایجاد حفره در مقابل او پیرس برازنان در یک دادگاه مبتنی بر کمدی رومانتیک، اما توسط منتقدان panned شد.موفقیت تجاری به مور را فراموش کرده اید، یک تریلر روانی است که در آن او نقش یک مادر است که گفت: پسر مرده او هرگز وجود نداشته است بازگشت. اگر چه این فیلم با منتقدان منفور بود، آن را به عنوان ایالات متحده دفتر جعبه شماره یک افتتاح شد.

در سال 2005، مور با شوهرش برای سومین بار در کمدی کار می کرد اعتماد مرد، و ستاره دار در داستان واقعی از یک زن خانه دار 1950s، برنده جایزه از نافرمانی، اوهایو. اولین آزادی او از سال 2006 Freedomland، رمز و راز همکاری با بازی ساموئل ال جکسون بود. پاسخ به شدت منفی بود اما او پیگیری، کودکان و Alfonso Cuarón از مردان (2006)، به شدت تحسین شد. مور نقش در درام dystopian، داشتند، رهبر یک گروه فعال است. این یکی از بهترین فیلم های بررسی زندگی حرفه ای او است، و توسط Peter Travers را به عنوان دومین بهترین فیلم دهه نامگذاری شد.

در نوامبر 2006، مور اولین برادوی او را در جهان والاتر از بازی دیوید خرگوش ساعت عمودی ساخته شده است. تولید شده توسط سام مندس و بیل اهالی شرکت ستاره دار به کارگردانی شد. مور نقش نادیا، خبرنگار جنگ سابق که مشاهدات خود را می یابد در سال 2003 حمله به عراق به چالش کشیده های انجام شده بن Brantley از نیویورک تایمز مورد تولید unenthusiastic بود، و مور به عنوان بد بازی کردن توضیح: در نظر او، او شکست خورده را به "سخت، قاطعانه" با کیفیت که نادیا مورد نیاز است. دیوید رونی تنوع مورد انتقاد قرار مور "فقدان روش مرحله"، افزود که او به نظر می رسد "stiffly خودآگاه" است.مایکل بیلینگتون نگهبان گفت نادیا نقص اصلی بازی بود، اما که این "به هیچ وجه تقصیر از جولین مور، که می دهد عملکرد خوب است." مور بعدها اعتراف کرده است که او در بر داشت انجام در برادوی دشوار و بود با متوسط ​​متصل نه، اما خوشحالم که با آن تجربه بود. این بازی در مارس 2007 پس از 117 اجرای بسته شد.

مور یک مامور اف بی آی برای بار دوم در سال بعد (2007)، علم فیلم داستان عمل شرکت با بازی نیکلاس کیج و جسیکا Biel ایفا کرده است. بر اساس یک داستان کوتاه توسط فیلیپ ک دیک، پاسخ از منتقدان بسیار منفی بود. Manhola Dargis نوشت: «خانم مور وحشتناکی ناراضی به نظر می رسد به اینجا، و جای شگفتی نیست." او آن را به دنبال گریس وحشی (2007)، داستان واقعی باربارا دیلی Baekeland مادر جامعه بالا است که رابطه وابسته به احساسات و علائق کودکان 3 تا 6 ساله نسبت بوالدین جنس مخالف خود با پسرش در قتل به پایان رسید. مور نقش مجذوب شد، اما این فیلم برای تصویر صریح زنای با محارم خود بحث برانگیز در نظر گرفته شد. او گفت: مصاحبه، "بدیهی است شما دارند برخی از بیم و هراس در مورد این نوع از مسائل، اما آن را در حال جشن گرفته نمی. این را به عنوان یک تراژدی معرفی شده اند. وحشی گریس آزادی محدود و دریافت بررسی عمدتا منفی است. پیتر بنوا، با این حال، آن را به نام "فیلم بطور سرد درخشان و فوق العاده عمل کرده است.


من آنجا نیستم (2007) کار مور با تاد هاینز برای بار سوم دیدم. این فیلم به بررسی زندگی باب دیلن، با مور بازی یک شخصیت بر اساس جوآن بائز. در سال 2008، او با مارک Ruffalo در کوری، تریلر dystopian از کارگردان فرناندو Meirelles ستاره دار. این فیلم یک شکست تجاری بود. مور نبود بر روی صفحه نمایش دیده می شود دوباره تا اواخر سال 2009، با سه نسخه های جدید. او نقش پشتیبان را در زندگی خصوصی Pippa در لی داشتند، و پس از آن در وابسته به عشق شهوانی هیجان انگیز چوپان زن با آماندا Seyfried و Neeson لیام ستاره دار. مدت کوتاهی پس از آن، او در درام استقبال خوبی به نظر می رسد یک مرد مجرد است مجموعه ای در 1960s به لس آنجلس، فیلم کالین فرث به عنوان یک استاد همجنس گرا که مایل به پایان دادن به زندگی خود را ستاره دار. مور بازی بهترین دوستان خود، "مهاجرین انگلیسی همکار و مطلقه نیمه الکلی". نویسنده، کارگردان تام فورد شخصیت با او در ذهن ایجاد شده است. لسلی تنوع Felperin نظر که بهترین نقش مور در بود " برخی از نکات دقیق وظریف فوق العاده احساسی "از عملکرد"، و با تحت تاثیر قرار گرفته بود ". یک مرد تنها یکی از 10 بهترین فیلم سال توسط موسسه فیلم آمریکا، نامگذاری شد و مور دریافت گلدن پنجم نامزد گلوب برای کار خود را.
مور برای اولین بار در 18 سال به تلویزیون بازگشت و هنگامی که او یک نقش مهمان در فصل چهارم 30 راک به نمایش بگذارن. او در پنج قسمت از کمدی برنده جایزه امی به نظر می رسد، بازی داناوان، نانسی، علاقه عشق شخصیت جک Donaghy آلک بالدوین.او بعدها در آخر سری در ژانویه 2013 ظاهر شد. مور همچنین به عنوان جهان بازگشت چرخش، و به ظاهر cameo به عنوان Frannie هیوز که نشان می دهد در سال 2010 لغو شد. ظاهر اولین صفحه نمایش بزرگ او در دهه جدید پناهگاه (2010)، یک فیلم شرح داده شده به عنوان "شرم آور" توسط تیم Robey تلگراف بود. تریلر روانی بررسی منفی دریافت و انتشار ایالات متحده تا سال 2013 (6 روح retitled) ندارد

مور بعدی ستاره دار با آنت بنینگ در فیلم مستقل بچه ها همه راست (2010)، یک کمدی درام در مورد یک زوج همجنسگرا که فرزندان نوجوان کردهاید دهنده اسپرم خود را. نقش ژول Allgood برای او نویسنده و کارگردان لیزا Cholodenko، که احساس کردند که مور سن مناسب بود، ماهر در هر دو درام و کمدی، و اعتماد به نفس با محتوای جنسی این فیلم نوشته شده بود. مور به فیلم "کشیده شد جهانی "تصویر زندگی زناشویی، و در سال 2005 به پروژه متعهد است.بچه ها همه راست به طور گسترده ای تحسین شده بود، در نهایت کسب نامزدی اسکار برای بهترین تصویر. منتقد بتسی شارکی ستایش عملکرد مور ژول ، که او به نام "بسته نرم افزاری وجودی نیاز تحقق نیافته و عدم اطمینان میانسالی"، نوشتن، "لحظه های بی شماری وجود دارد که نوار بازیگر لخت قبل از دوربین و گاهی به معنای واقعی کلمه، گاهی اوقات احساسی ... و مور نقش هر توجه داشته باشید کاملا." بچه ها همه راست به دست آورده مور نامزد جایزه گلدن گلوب ششم و دومین نامزدی بافتا برای بهترین بازیگر نقش مکمل زن.

"من زندگینامه او، کتاب هایی که در مورد او و انتخابات نوشته شده بود، به عنوان خوانده شده به صدای او بی وقفه در آی پاد من گوش و با مربی آوازی مشغول به کار من اساسا خودم را در مطالعه او غوطه ور، و تلاش او را تصدیق و به طور کامل که ممکن است ... این فوق العاده بود به چالش کشیدن برای نشان دادن کسی که خیلی خوب شناخته شده و منحصر به فرد، و به همین ترتیب به تازگی در چشم های عمومی است. "

برای پروژه بعدی او، مور به طور فعال برای یک کمدی دیگر نگاه کرد. "پیدا کردن من که در آنچه که در من هیجان انگیز شده است این روزها"، او گفت: مصاحبه. در جولای 2011، او نقش حمایت در دیوانه، احمق، عشق، کمدی رمانتیک با بازی استیو کارل، رایان احمق، و اما استون بود. این فیلم به مطلوب شد، و 142.8 میلیون دلار در سراسر جهان به دست آورده است. مور شد بر روی صفحه نمایش تا مارس 2012 با یک عملکرد است که ستایش قابل توجه و به رسمیت شناختن دیده نمی دوباره،. او در فیلم تلویزیونی HBO تغییر بازی ستاره دار، انزجار از 2008 مبارزات انتخاباتی سارا پیلین برای تبدیل شدن به معاون رئیس جمهور است. به تصویر کشیدن یکی از چهره های شناخته شده چیزی مور به چالش کشیدن بود. در آماده سازی، او با انجام تحقیقات گسترده و با یک مربی گویش به مدت دو ماه مشغول به کار اگر چه پاسخ به این فیلم مخلوط شد، مور دریافت غریدن بررسیها سان فرانسیسکو کرونیکل نوشت: "بله، مو، آرایش و لباس نقش شدت به تبدیل مور، اما نکات دقیق وظریف او به عملکرد به ارمغان می آورد است که به سادگی حیرت انگیز است". برای اولین بار در زندگی حرفه ای اش، مور دریافت گلدن گلوب وبگاه رسمی امی و یک جایزه SAG.

مور دو حضور فیلم در سال 2012 ساخته شده است. درام بودن فلین، که در آن او حمایت رابرت دنیرو، تا به حال یک آزادی محدود است. چه Maisie می دانستند، در قرن 21 اقتباس از رمانی از هنری جیمز، برای اولین بار در جشنواره فیلم تورنتو در سپتامبر 2012. ستاره مور در این فیلم در کنار الکساندر Skarsgård استیو کوگان. در اوایل در سال 2013، جان دان، اولین کارگردانی جوزف گوردون لویت، برای اولین بار در جشنواره فیلم ساندنس با مور در نقش حمایت. این انتظار می رود که انتشار گسترده ای در تابستان سال 2013 مور دارای پنج پروژه های آینده؛ معلم انگلیسی، که او با گرگ Kinnear ستاره و، در آوریل 2013 برتر خواهد شد. در اکتبر 2013، او خواهد شد. به عنوان مارگارت وایت در کری، اقتباس از رمان ترسناک استفن کینگ دیده می شود. فیلم فانتزی، ماجراجویی پسر هفتم نیز برای انتشار اکتبر، که مور ستاره با جف بریجز تنظیم شده است. که او در آنها امضا به دو فیلم اضافی: اقدام هیجان انگیز بدون وقفه و و این فیلم کمدی درام تصور کنید، که در آن او خواهد شد شرکت ستاره با آل پاچینو و جرمی رنر .


مور به عنوان یکی از بازیگران با استعداد ترین و انجام از نسل او شرح داده شده است. به عنوان یک زن در 50S خود را، که غیر معمول است که یک بازیگر قدیمی است که همچنان به طور منظم کار کند و در نقش های خوب او انواع ظاهر می شود در هر دو فیلم های مستقل کم بودجه و تولیدات هالیوود در مقیاس بزرگ برخوردار است. در سال 2004، یک روزنامه نگار IGN از این "توانایی نادر نوشت: به گزاف گویی میان پروژه های اقتصادی مقرون به صرفه مانند نه ماه به شاهکارهای خانه هنر مانند صدمه ندیده امن "، افزود:« او احترام در خانه هنر و multiplexes به طور یکسان است. او برای بازی در طیف وسیعی از مواد ذکر شده، و به کارگردانی ریدلی اسکات ستایش است تطبیق پذیری او.


[IMG][/IMG]

"من هرگز اهمیتی که شخصیت من]" قوی "می باشد. من هرگز اهمیتی که آنها حتی مثبت. من برای آن چیزی که انسان و تشخیص و عاطفی نگاه کنند. شما می دانید، ما کامل نیست، ما قهرمانانه نیست ما در کنترل هستید. ما خود ما بدترین دشمنان گاهی اوقات، ما باعث تراژدی خود ما ... که چیزهای که من فکر می کنم واقعا قانع کننده است. "
مور علت همین دلیل او به بازی زنان مشکل کشیده می شود را توضیح می دهد.

مور به خصوص برای بازی زنان مشکل شناخته شده است، و تخصص در "زنان عادی که سرکوب احساسات قوی". الیور Burkeman از گاردین، می نویسد که شخصیت های او معمولا "تلاش برای حفظ یک خرید در نرمال در مواجهه با برخی از غم و اندوه مخفی یا خزنده آگاهی از شکست ". Suzie مکنزی، نیز از گاردین، یک موضوع را شناسایی کرده است" افرادی که هویت یک سوال این است که کاراکتر در یک حالت از خود بیگانگی ... زنانی که فراموش کرده اند و یا از دست رفته خود را. ». اجراهای او اغلب شامل نکات کوچک در آشفتگی عاطفی، تا زمانی که می آید یک نقطه وجود دارد که معافیت های شخصیت. روزنامه نگار کوکران KIRA این به عنوان یک" لحظه ای علامت تجاری "را شناسایی کرده است در بسیاری از او بهترین فیلم در حالی که از آن شده است به رهبری Burkeman به او "ملکه شکست بزرگ صفحه" تماس بگیرید. بن Brantley نیویورک تایمز ستایش کرده است توانایی مور به درونی و آشفتگی از شخصیت های خود را به ماهرانه آشکار، نوشتن که او "بی همتا" در او "پرتره از زنانگی مشکل است." هنگامی که آن را به نقشهای معتبر تر می آید، Brantley معتقد است که او "کمی مته سوراخ است". "عریانی احساسی تخصص خانم مور است ، "او می گوید،" و آن را در اینجا است که شما احساس سحر و جادو او قادر است "

علاقه به تصویر کشیدن «درام واقعی انسانی" باعث شده است که مور به این نقش است.او به ویژه با مفهوم یک فرد سرکوب مشکلات خود را و تلاش برای حفظ کرامت نقل مکان کرد. نقش ها که در آن شخصیت رسیدن به شاهکار شگفت انگیز از علاقه کمی به او هستند، چرا که "ما فقط اغلب در آن موقعیت را در زندگی ما نیست." در اوایل زندگی حرفه ای اش، مور شهرت برای هل دادن مرزهای، و او همچنان به صورت ستایش برای او اجرای "بی باک" و برای گرفتن در نقش های دشوار است. وقتی پرسیده شد که اگر هیچ نقش او خودداری کرده است وجود دارد، او پاسخ داد: «هیچ چیز در قلمرو رفتار انسان". با توجه به رویکرد او به بازیگری، مور گفت: در مصاحبه سال 2002 او برای تمایل خود را به انجام برهنه شناخته شده است، اگر چه مور گفته است که او فقط صحنه های برهنه اگر او احساس می کند آن را متناسب با نقش است. او برگ 95٪ از عملکرد در مجموعه کشف: "من می خواهم به یک حس که یک شخصیت است، و پس از آن من می خواهم برای رسیدن به آنجا و آن را برای من اتفاق می افتد بر روی دوربین است." هدف، او گفت، این است که "سعی کنید تا خود را در یک موقعیت به شما اجازه احساسات اتفاق می افتد به شما، که شما احساسات به آن را ندارد ... و هنگامی که آن رخ می دهد، هیچ چیز هیجان انگیز تر و یا بهتر وجود دارد یا بیشتر پاداش ".
به تصاویر های خارجی Freckleface جلد کتاب توت فرنگی. اولین کتاب کودکان مور، در سال 2007 منتشر شده است.
در کنار کار بازیگری خود، مور حرفه ای به عنوان نویسنده کتاب کودکان تاسیس شده است. توت فرنگی Freckleface در اکتبر سال 2007 منتشر شد، با تصویر توسط LeUyen فام است.به عنوان یک "ساده، شیرین و نیمه اتوبیوگرافیک روایت" شرح داده شده توسط زمان، آن را می گوید داستان از یک دختر که آرزوهای خود را به خلاص شدن از شر کک و مک او، اما در نهایت آنها را می پذیرد. مور تصمیم به نوشتن این کتاب زمانی که پسر جوان او شروع به جنبه های تنفر از ظاهر خود را. او از دوران کودکی خود را به یاد می شد، زمانی که او برای داشتن کک و مک به طعنه شد و به نام "توت فرنگی Freckleface" توسط بچه های دیگر. توسعه در این تجربه و اخلاقی از کتاب، مور می گوید: "برای 20 سال آینده یا بیشتر، شما می توانید با فوت بزرگ خود و یا دندان های بزرگ خود را وسواس یا مو قبل از دیوانه ای که شما در انتهای دیگر بیرون می آیند و می گویند ، "من ممکن است بخش هایی از چگونه نگاه می کنم دوست ندارم، اما در خیلی چیزها که من می توانم در مورد آن انجام دهید وجود ندارد." کتاب روزنامه نیویورک تایمز بهترین فروشنده بود.
مور دو کتاب پیگیری در این مجموعه از نوشته است: توت فرنگی Freckleface و پهلوان پنبه Dodgeball با در سال 2009 منتشر شد، و Freckleface توت فرنگی:. بهترین دوستان برای همیشه لطفا برای در سال 2011 کتاب اصلی به موسیقی اقتباس شده است، نوشته شده توسط رز Caiola و گری Kupper. Freckleface توت فرنگی موزیکال برای اولین بار در مراحل جهانی جدید، نیویورک، در اکتبر 2010. مور در توسعه نشان می دهد برخی از ورودی، به خصوص از طریق درخواست که مخاطبان جوان هدف این کتاب آن را حفظ است. در بررسی موسیقی، نیویورک تایمز نوشت: "سرعت در حال حرکت و خنده دار، آن را کودکان بسیار قدیمی تر از آن هفت ساله] قهرمان سرگرم کنند." Freckleface توت فرنگی نیز به یک برنامه تلفن همراه، در مارس 2013 منتشر شد.

کتاب کودکان چهارم مور خواهد شد در سپتامبر 2013 منتشر شد، جداگانه از سری توت فرنگی Freckleface. به عنوان مامان من یک خارجی است، اما نه به من، آن است که در تجارب مور در حال رشد با مادر از یک کشور دیگر است.
زندگی شخصی:

مور شوهر اول، بازیگر او و مرحله مدیر جان گولد روبین، در سال 1984 ملاقات کرد. آنها در تاریخ 3 مه سال 1986، ازدواج کرد زمانی که او 25 ساله بود مور در سال 1993 از روبین از هم جدا شده، که او را بزرگترین تصمیم زندگی خود نامیده می شود. "من خیلی زود ازدواج کردم و من واقعا می خواهید نیست. وجود داشته باشد "، او از آن زمان به بعد توضیح داده شده است. طلاق آنها در ماه اوت سال 1995 نهایی شد، و این جفت ارز دیگر در تماس است.

مور در سال 1996، شروع به ارتباط با فروندلیخ بارت، مدیر او در افسانه اثر انگشت. او 26 ساله بود و او 35 سال داشت. این زوج یک پسر، کالیب (متولد دسامبر 1997) و یک دختر، لیو (زاده آوریل 2002). در تاریخ 23 اوت 2003 چهارشنبه، و در گرینویچ زندگی می کنند محله روستای منهتن. مور می گوید: "ما یک زندگی خانوادگی بسیار سخت است، و آن را رضایت بخش ترین چیز این است که من تا کنون انجام شده است." او تلاش می کند برای حفظ خانواده خود را در هنگام کار، بر میدارد و مواد که "چگونه می توانم کار کنم، چگونه من در دسترس برای بازی های فوتبال، چگونه: عملی برای او به عنوان یک پدر و مادر" درست مثل هر پدر و مادر کار دیگر "، او می گوید،" من در تلاش برای کشف کردن است می توانید مطمئن باشید که من به خانه هستم وقتی که همه را به انجام مشق شب خود را ایجاد کنم؟ "

مور سیاسی لیبرال، و پشتیبانی از باراک اوباما در سال 2008 و 2012 انتخابات ریاست جمهوری. او یک فعال طرفدار انتخاب، و نشسته است در هیئت مدیره از طرفداران برای والدینی برنامه ریزی شده است. او همچنین یک مبارز برای حقوق همجنسگرایان، و از سال 2008 او سفیر هنرمند برای نجات کودکان بوده است. با توجه به دین، مور ضمنی است که او ملحد است. وقتی پرسیده شد که در داخل استودیو بازیگران چیزی است که خدا ممکن است به او به محض ورود در بهشت ​​می گویند، او به پاسخ خدا به عنوان، "خوب، من حدس می زنم شما در اشتباه بودند، من وجود داشته باشد."

مور گفت: او در می یابد ارزش کمی در مفهوم مشهور، و در ارتباط با زندگی یک زندگی "عادی" است. پس از جلسه او، روزنامه نگار Suzie مکنزی مور به عنوان "unostentatious ترین ستاره" شرح داده شده، [4 و او را به خود جذب توجه تلخیص و سر شایعه سازی کمی. او در مورد حرفه خود را فروتن است ("آن است فقط فرد با کار")و در ظاهر خود را گاه به گاه. مور شناخته شده برای حفظ یک تصویر طبیعی و صرفنظر کردن از بوتاکس و جراحی پلاستیک "احساس می کنم مثل آن باعث نمی شود مردم را نگاه جوان این باعث می شود آنها را شبیه آنها به حال عمل جراحی ام، او در نمایش در اوایل سال 2009 گفت؛ این زیبایی است که انسان نیست. "

فیلمشناسی
:"The Edge of Night" .... Carmen Engler (1 episode, 1984)
As the World Turns: 30th Anniversary (1986) (TV) .... Franny
"I'll Take Manhattan" (1987) TV mini-series .... India West
"As the World Turns" .... Frannie Hughes Crawford #6 / ... (4 episodes, 1985-1988)
sLaughterhouse II (1988) .... Julie
Money, Power, Murder. (1989) (TV) .... Peggy Lynn Brady
"B.L. Stryker" .... Tina (1 episode, 1990)
Tales from the Darkside: The Movie (1990) .... Susan (segment "Lot 249")
The Last to Go (1991) (TV) .... Marcy
Cast a Deadly Spell (1991) (TV) .... Connie Stone
The Hand That Rocks the Cradle (1992) .... Marlene Craven
The Gun in Betty Lou's Handbag (1992) .... Elinor
Body of Evidence (1993) .... Sharon Dulaney
Benny & Joon (1993) .... Ruthie
The Fugitive (1993) .... Dr. Anne Eastman
Short Cuts (1993) .... Marian Wyman
Vanya on 42nd Street (1994) .... Yelena
Safe (1995) .... Carol White
Roommates (1995) .... Beth Holzcek
Nine Months (1995) .... Rebecca Taylor
Assassins (1995) .... Electra
Surviving Picasso (1996) .... Dora Maar
The Lost World: Jurassic Park (1997) .... Dr. Sarah Harding

The Myth of Fingerprints (1997) .... Mia
Boogie Nights (1997) .... Amber Waves
Chicago Cab (1997) .... Distraught Woman
"Saturday Night Live" .... Host (1 episode, 1998)
The Big Lebowski (1998) .... Maude Lebowski
Psycho (1998) .... Lila Crane
Cookie's Fortune (1999) .... Cora Duvall
An Ideal Husband (1999) .... Mrs. Laura Cheveley
A Map of the World (1999) .... Theresa Collins
The End of the Affair (1999) .... Sarah Miles
Magnolia (1999) .... Linda Partridge
Not I (2000) .... Auditor/Mouth
The Ladies Man (2000) .... Audrey
Hannibal (2001) .... Clarice Starling
Evolution (2001) .... Allison
World Traveler (2001) .... Dulcie
The Shipping News (2001) .... Wavey Prowse
Far from Heaven (2002) .... Cathy Whitaker
The Hours (2002) .... Laura Brown
Marie and Bruce (2004) .... Marie
Laws of Attraction (2004) .... Audrey Woods
The Forgotten (2004) .... Telly Paretta
Trust the Man (2005) .... Rebecca
The Prize Winner of Defiance, Ohio (2005) .... Evelyn Ryan
Freedomland (2006) .... Brenda Martin
Children of Men (2006) .... Julian
Next (2007) .... Callie Ferris
Savage Grace (2007) .... Barbara Baekeland
I'm Not There. (2007) .... Alice Fabian
Blindness (2008) .... Doctor's Wife
Eagle Eye (2008) (voice) (uncredited) .... Aria
Shelter (2009) .... Cara
The Private Lives of Pippa Lee (2009) .... Kat
Chloe (2009) (post-production)
A Single Man (2009) (post-production) .... Charlotte
Chloe (2009) .... Catherine
"30 Rock" .... Nancy Donovan (1 episode, 2009)
Shelter (2010/II) .... Cara
The Kids Are All Right (2010) (completed) .... Jules
Boone's Lick (2010) (pre-production) .... Mary Margaret
Nicholas of the North (2011) (pre-production) (rumored)
Hateship, Friendship, Courtship (2011) (in production)