شرکت واینستین با اعتراض شرکت برادران وارنر ملزم شد عنوان دیگری برای فیلم «سرپیشخدمت» به کارگردانی لی دانیلز انتخاب کند.


داوری درباره اختلاف این دو شرکت روز سه*شنبه توسط «اداره ثبت عنوان» وابسته به انجمن فیلم آمریکا (MPAA) انجام شد.


در حکم اداره ثبت عنوان که وظیفه آن کنترل استفاده از عناوین فیلم*ها در ایالات متحده است، شرکت واینستین ملزم شده عنوان «سرپیشخدمت» (The Butler) را از تبلیغات فیلم و دیگر موارد مرتبط به فیلم حذف کند.


برادران وارنر می*گوید واینستین بدون اجازه، عنوان یک فیلم کوتاه کمدی به نام «سرپیشخدمت» تولید 1916 این شرکت را برای فیلم خود انتخاب کرده است.


با این حال، وایستین دیوید بوا وکیل معروف را استخدام کرده و قصد دارد به این حکم اعتراض کند.


بوا در بیانیه*ای گفت: «اینکه ممکن است تشابه عنوان یک فیلم بلند سینمایی تولید 2013 با فیلمی کوتاه تولید 1917 که حدود یک قرن است نه در سینما، نه در تلویزیون، نه در قالب دی*وی*دی یا به هر شکل دیگر به نمایش درنیامده، باعث سردرگمی شود، حرفی بی*معنی است.»


فورست ویتکر در «سرپیشخدمت» نقش سسیل گینز یک خدمتکار آمریکایی-آفریقایی را بازی می*کند که از شخصیتی واقعی به نام یوجین آلن که 34 سال در کاخ سفید کار کرد، الهام گرفته شده است.


واینستین این فیلم را 16 اوت (25 مرداد) در ایالات متحده اکران می*کند.


اپرا وینفری، دیوید اویلواو، لیام نیسن، جان کیوساک، آلن ریکمن، جین فاندا، جیمز مارسدن و لیو شرایبر دیگر بازیگران «سرپیشخدمت» به کارگردانی لی دانیلز هستند.


دنی استرانگ فیلمنامه این فیلم را با همکاری دانیلز از روی گزارشی درباره آلن نوشته که در روزنامه واشنگتن پست به قلم ویل هی*گود منتشر شد. هی*گود به عنوان دستیار تهیه*کننده و محقق با این پروژه همکاری کرده است.


مطلب هی*گود نوامبر 2008 سه روز پس از پیروزی باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا منتشر شد.


آلن برای هشت رئیس جمهور آمریکا خدمت کرد که از 1952 با هری ترومن شروع شد و در 1986 با رونالد ریگان به پایان رسید.


-----------


منبع: خبرآنلاین