سازندگان فیلم «سرپیشخدمت لی دانیلز» پوستر جدید این فیلم را منتشر کردند.فورست ویتکر در «سرپیشخدمت لی دانیلز» نقش سسیل گینز یک خدمتکار آمریکایی-آفریقایی را بازی می*کند که از شخصیتی واقعی به نام یوجین آلن که 34 سال در کاخ سفید کار کرد، الهام گرفته شده است.

آلن برای هشت رئیس جمهور آمریکا خدمت کرد که از 1952 با هری ترومن شروع شد و در 1986 با رونالد ریگان به پایان رسید.

اپرا وینفری، دیوید اویلواو، لیام نیسن، جان کیوساک، آلن ریکمن، جین فاندا، جیمز مارسدن و لیو شرایبر دیگر بازیگران این فیلم به کارگردانی لی دانیلز هستند.

دنی استرانگ فیلمنامه «سرپیشخدمت لی دانیلز» را با همکاری دانیلز از روی گزارشی درباره آلن نوشت که در روزنامه واشنگتن پست به قلم ویل هی گود منتشر شد. هی گود به عنوان دستیار تهیه کننده و محقق با این پروژه همکاری کرده است.

پوستر فیلم سرپیشخدمت لی دانیلز

مطلب هی گود نوامبر 2008 سه روز پس از پیروزی باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا منتشر شد.

شرکت واینستین «سرپیشخدمت لی دانیلز» را 16 اوت (25 مرداد) در ایالات متحده اکران می*کند.

این فیلم ابتدا قرار بود تنها با عنوان «سرپیشخدمت» اکران شود، اما واینستین با اعتراض شرکت برادران وارنر ملزم شد عنوان دیگری برای فیلم انتخاب کند.

داوری درباره اختلاف این دو شرکت ماه پیش توسط «اداره ثبت عنوان» وابسته به انجمن فیلم آمریکا (MPAA) انجام شد.

در حکم اداره ثبت عنوان که وظیفه آن کنترل استفاده از عناوین فیلم ها در ایالات متحده است، شرکت واینستین ملزم شد عنوان «سرپیشخدمت» را از تبلیغات فیلم و دیگر موارد مرتبط به فیلم حذف کند.

برادران وارنر گفت واینستین بدون اجازه، عنوان یک فیلم کوتاه کمدی به نام «سرپیشخدمت» تولید 1916 این شرکت را برای فیلم خود انتخاب کرده است. در نهایت سازندگان فیلم عنوان «سرپیشخدمت» را به «سرپیشخدمت لی دانیلز» تغییر دادند.

درگیری شرکت های واینستین و برادران وارنر در مورد عنوان این فیلم تا مدت ها مورد توجه رسانه ها بود.


---------------

منبع: خبرآنلاین