آکادمی فیلم و هنر های تلویزیونی بریتانیا (BAFTA) در لس انجلس از سر بن کینگزلی و کاترین بیگلو تقدیر می کند این مراسم در تاریخ ۹ نوامبر در هتل بورلی هیلز برگزار می شود و در تاریخ ۱۰ نوامبر از شبکه BBC America پخش خواهد شد .

مدیر (BAFTA) اعلام کرده است : آکادمی فیلم و هنر های تلویزیونی بریتانیا در مراسم امسال با افتخار از کارگردان برنده جایزه بفتا و اسکار کاترین بیگلو و بازیگر برنده جایزه بفتا و اسکار سر بن گینگزلی قدردانی می کند . او ادامه می دهد که بیگلو جایزه جان شلزینگر را برای بهبود صنعت کارگردانی دریافت می کند و سر بن گینگزلی جایزه البرت بروکلی را برای سرگرمی سراسری در جهان دریافت می کند .

مدیر بفتا در خصوص گینگزلی بیان میکند که وی نماد واقعی صنعت ماست . توانایی وی در اجراهای جسورانه و قدرتمند برای همه اشکار است وی در خصوص بیگلو بیان می کند که او کارگردانی فوق العاده با استعدادی است که همواره در حال چالش های جدید است . وی ادامه می دهد که بدونه توجه به سبک متفاوت این هنرمندها بدون شک شبی بیاد ماندنی برای بفتا خواهد بود . در ادامه می گوید کاترین بیگلو با دریافت جایزه اسکار به عنوان اولین کارگردان زن تاریخ ساز شده است و این اولین باری است که جایزه جان شلزینگر به یک زن اهدا می شود و این یک افتخار برای بفتا خواهد بود .


جورج کلونی هم در سال گذشته جایزه استنلی کوبریک را برای تعالی در فیلم سازی دریافت کرده بود . این مراسم در تاریخ ۹ نوامبر ۲۰۱۳ برگزار خواهد شد . شبکه BBC America برای دومین سال عهده دار پخش این برنامه خواهد بود برنامه به مدت ۲ ساعت خواهد بود به همراه پوشش فرش قرمز مراسم .
منبع:خبرگزاری آریا فیلم