مارک والبرگ می گوید مایل است نقش کاراکتر« مردآهنی/تونی استارک» رادر چهارمین قسمت مجموعه فیلم ابر قهرمانانه و کمیک استریپی «مرد آهنی/ آیرن من» بازی کند.این بازیگر 43ساله سینما در یک گفت و گو اعلام کرد از زمانی که تولید این مجموعه فیلم در سال 2008 شروع شد، وی علاقمند به بازی در این نقش بود.

حالا که رابرت داونی جونیور بازیگر نقش مرد آهنی در سه قسمت قبلی مرد آهنی گفته در قسمت های بعدی آن بازی نخواهد کرد، والبرگ علاقه اش برای بازی در این نقش را علنی کرده است.

به گفته این بازیگر : «خیلی دوست دارم با پروژه «مرد آهنی» همکاری کنم و جای رابرت داونی جونیور را در قسمت تازه این مجموعه فیلم بگیرم. از آنجا که همیشه در فیلم های سینمایی در نقش آدم های واقعی ظاهر شده ام، هیچ وقت برای بازی در نقش یک ابرقهرمان انتخاب و دعوت به کار نشده ام.»

والبرگ به این نکته اشاره می کند که یک بار حدود دو دهه قبل ، برای بازی در نقش کاراکتر رابین در فیلم کمیک استریپی «بتمن برای همیشه» طرف صحبت و مذاکره قرار گرفت.

از ماه آوریل گذشته که داونی جونیور خبر کناره گیری خود از پروژه مجموعه فیلم «مرد آهنی» را اعلام کرد، گمانه زنی های زیادی درباره بازیگر جایگزین وی آغاز شده است.

داونی جونیور خبر کناره گیری خود را چند روز قبل از اکران عمومی «مرد آهنی3 »اعلام کرد . این فیلم در دوران نمایش عمومی خود در آمریکای شمالی حدود 400 میلیون دلار فروش کرد.

با وجود این رقم فروش بالا در آمریکا و کانادا و موفقیت 600 میلیون دلاری آن در بقیه کشورهای جهان، داونی جونیور بر روی عدم حضور خود در «مرد آهنی4»تاکید کرد.

این در حالی است که وی گفت در قسمت دوم و سوم مجموعه فیلم «آونجرز/ انتقام گیران»، دوباره در نقش کاراکتر مرد آهنی بازی خواهد کرد.

در بین گمانه زنی های مختلفی که در ارتباط با بازیگر جایگزین داونی جونیور در رسانه های گروهی مطرح شده، بیش از هرکس نام لیوناردو دی کاپریو شنیده می شود.

اما تهیه کنندگان مجموعه فیلم «مرد آهنی» در کمپانی پارامونت و شرکت فیلم سازی مارول هنوز در رابطه با کناره گیری رابرت داونی جونیور و انتخاب بازیگر جایگزین او، صحبت و اظهارات نظری نکرده اند.

مارک والبرگ در حال حاضر قرارداد بازی در قسمت چهارم مجموعه فیلم اکشن علمی تخیلی و ماجراجویانه «ترانسفورمرها/تغییرشکل دهندگان» را دارد.این فیلم توسط مایکل بی کارگردانی می شود.

والبرگ هم اکنون کمدی اکشن جنایتکارانه «2 اسلحه» را در کنار دنزل واشنگتن روی پرده سینماهای آمریکای شمالی دارد.


-----------

منبع: فارس