مسئولان استودیو فیلمسازی «سامیت انترتینمنت» اعلام کردند که در تاریخ ۵ نوامبر (۱۴ آبان) پاییز سال جاری به مناسبت پنجمین سالگرد ساخت مجموعه فیلم های سینمایی «گرگ و میش» (Twilight) نسخه ویژه این آثار دنباله دار با عنوان «گرگ و میش تا ابد؛ حماسه کامل» (Twilight Forever: The Complete Saga) برای آریشوداران منتشر می شود.

بنابر گزارش هالیوود ریپورتر، این مجموعه در دو نسخه بلو-ری که شامل ۱۰ لوح فشرده و دی وی دی که شامل ۱۲ لوح فشرده می شود، خواهد شد. همچنین این مجوعه علاوه بر نسخه تمامی قسمت های این آثار شامل ساعت ها پشت صحنه، مصاحبه با بازیگران و عوامل فیلم و صحنه های نمایش نداده شده در سینماها می شود.

قیمت تعیین شده برای نسخه بلو-ری این مجموعه ۷۴/۹۹ دلار و قیمت تعیین شده برای نسخه دی وی دی این مجموعه ۶۴/۹۹ دلار در نظر گرفته شده است.

نخستین قسمت این آثار دنباله دار با عنوان «گرگ و میش» در سال ۲۰۰۸ به کارگردانی کاترین هاردویک اکران شد و توانست فروشی برابر با ۳۹۲ میلیون دلار را در سراسر جهان برای خود رقم بزند.

دومین قسمت از این آثار نیز که با عنوان «حماسه گرگ و میش؛ ماه جدید» (The Twilight Saga: New Moon) به کارگردانی کریس ویتس در سال ۲۰۰۹ اکران شد فروشی برابر با ۷۰۹ میلیون دلار را در سینماهای سراسر جهان کسب کرد.

سومین قسمت از این آثار دنباله دار نیز با عنوان «حماسه گرگ و میش؛ کسوف» (The Twilight Saga: Eclipse) به کارگردانی دیوید اسلید در سال ۲۰۱۰ اکران شد فروشی برابر با ۶۹۸ میلیون دلار را برای خود در سینماهای سراسر جهان رقم زد.

همچنین چهارمین قسمت از این آثار نیز به دلیل طولانی بودن در ۲ اپیزود در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ اکران شد و به ترتیب فروشی برابر با ۷۱۲ و ۸۳۹ میلیون دلار را برای خود رقم زدند. عنوان چهارمین قسمت این مجموعه آثار «حماسه گرگ و میش؛ شکست» (The Twilight Saga: Breaking Dawn) است و کارگردانی هر دو اپیزود را نیز بیل کاندون برعهده دارد.

در مجموع این آثار دنباله دار فروشی برابر با ۳ میلیارد و ۳۴۲ میلیون و ۷۹۲ هزار دلار را کسب کرده اند که این رقم برای مجموعه آثار دنباله دار هالیوودی بسیار چشمگیر است.

مجموعه فیلم های سینمایی «گرگ و میش» براساس رمانی از استفان میر ساخته شده اند و رابرت پتینسون (ادوارد)، کریستن استوارت (بلا) و تایلر لاتنر (جیکوب) بازیگران اصلی و ثابت تمامی قسمت های آن ها هستند.


منبع:سینماپرس