فیلم «تور: دنیای تاریک» از 8 نوامبر (17 آبان) به صورت دوبعدی، سه بعدی و آیمکس روی پرده سینماها می رود.کریس هِمس ورث بازیگر استرالیایی در «تور: دنیای تاریک» (Thor: The Dark World) بار دیگر در نقش خدای اسکاندیناویایی ظاهر شده است.

در فیلم «تور: دنیای تاریک»، تور ابرقهرمان قصه های مصور انتشارات مارول که یک جنگجوی قدرتمند، اما مغرور است، به همراه پدرش اودین به مبارزه با «اِلف های تاریک» که یک نژاد باستانی ستیزه جو هستند، برمی خیزد. مالِکیتِ کینه توز که رهبر این نیروی فضایی است، قصد دارد «قلمروهای نهم» را به تاریکی بازگرداند.


آلن تیلور یکی از کارگردانان سریال «بازی تاج و تخت» دنباله فیلم «تور» را کارگردانی کرده است.

ناتالی پورتمن، تام هیدلستن، استلان اسکارسگارد، ایدریس البا، کریستوفراکلستن، رنه روسو و آنتونی هاپکینز از دیگر بازیگران فیلم «تور: دنیای تاریک» هستند که تولید شرکت*های والت دیزنی پیکچرز و مارول استودیوز است.
اولین فیلم «تور» سال 2011 به کارگردانی کنت برانا ساخته شد و مورد استقبال منتقدان و تماشاگران قرار گرفت. در این فیلم تور از دنیای عجیب و غریب آسگارد رانده می شود تا در میان انسان ها زندگی کند و به زودی یکی ازبهترین مدافعان آن ها می شود. تور در اساطیر اسکاندیناوی خدای تندر و آذرخش است. این شخصیت اولین بار سال 1962 در قالب یک قصه مصور منتشر شد.


منبع :خبرآنلاین