شبکه ی تلویزیونی HBO اینبار هم دست بروی یک پروژه ی بزرگ با عواملی بزرگتر گذاشته است . براساس اخرین اخبار این شبکه تصیم دارد تا یک بازسازی سریال براساس یک فیلم اکشن و علمی تخیلی بنام Westworld که در سال ۱۹۷۳ساخته شد را روانه ی پخش کند . این شبکه قرار است تا این pilot (قسمت اول) سریال را بدست افراد با تجربه و با استعدادی بسپرد . J.J. Abrams تهیه کننده و مدیر تولید پروژه و همکار قدیمی اش از کمپانی Bad Robot بنام Bryan Burk نیز مدیر تولید خواهد بود و اما نویسنده ی سه گانه ی The Dark Knight و خالق سریال Person of Interestبنام Jonathan Nolan نویسنده و کارگردان قسمت pilot می باشد .


نسخه ی اصلی این فیلم توسط Michael Crichton نویسندگی و کارگردانی شد و Yul Brynner نیز بازی کرده است که در مورد یک پارک تفریحی به سبک وسترن است که در ان ربات ها در شمایل انسان در خدمت به انسان ها زندگی و کار می کنند . شبکه ی HBO طی خبری همچنین اعلام کرد که داستان این سریال با مضمونی تاریک نسبت به سقوط آگاهی و نفرین آینده می باشد . Jonathan Nolan که در حال حاضر مشغول ساخت فصل سوم سریال محبوب و پر طرفدارPerson of Interest برای CBS می باشد ، دومین تجربه ی کارگردانی را در پروژه ی Westworld بدست خواهد اورد . در گذشته نیز شایعاتی به گوشمان رسیده بود که کمپانی Warner Bros در نظر دارد تا جاناتان نولان را بروی صندلی کارگردانی Man of Steel بنشاند که برادرش Christopher Nolan تهیه کننده بود اما در اخر این مقام به Zack Snyderرسید .


Jonathan Nolan در کنار کارگردانی و نویسندگی ، مدیر تولید Westworld نیز می باشد و تهیه کننده ی سه گانه یOcean بنام Jerry Weintraub و Steven Soderbergh از فیلم Behind the Candelabra که از همین شبکه پخش شد ، دیگر مدیران تولید این پروزه خواهند بود . Lisa Joy از Pushing Dasies در کنار جاناتان نولان دیگر نویسنده یpilot است .

با وجود اینکه بنظر می رسد pilot سریال Westworld با گروهی افسانه ای در پشت صحنه ساخته خواهد شد اما در گذشته نیز بارها تجربه به ما آموخته در تمام لحظات یک گروه با استعداد سبب موفقیت ان سریال نخواهد شد . بسیاری اعلام کرده اند که شبکه ی HBO با ساخت سریال Westworld به فکر ایجاد یک رغیب برای سریال پر طرفدارGame of Thrones می باشد تا هر دو را در دست خودش نگهدارد .


منبع:خبرگزاری آریا فیلم