فیلم ترسناک و کم*هزینه «حیله*گر: فصل 2» در هفته اول اکران فراتر از انتظار ظاهر شد و در رده اول جدول فروش فیلم*ها در آمریکای شمالی قرار گرفت.


دنباله فیلم «حیله*گر» از جمعه تا یکشنبه در 3049 سینما حدودا 41.1 میلیون دلار فروخت و رکورد بیشترین فروش افتتاحیه یک فیلم ترسناک اکران*شده در ماه سپتامبر را جابجا کرد.


«حیله*گر: فصل 2» (Insidious: Chapter 2) به کارگردانی جیمز وان که تنها با پنج میلیون دلار ساخته شده، رکورد فیلم ترسناک «جن*گیری امیلی رز» را شکست که سپتامبر 2005 با 30.5 میلیون دلار کار خود را آغاز کرد.


این فیلم همچنین پس از کارتون «هتل ترانسیلوانیا» (42.5 میلیون دلار)، بیشترین فروش افتتاحیه یک فیلم اکران*شده در سپتامبر را از آن خود کرد.


«حیله*گر: فصل 2» دنباله فیلم «حیله*گر» است که سال 2010 روی پرده سینماها رفت. فیلم اول درباره خانواده*ای است که نباید اجازه بدهند ارواح شیطانی پسر کوچکشان را که در اغماست، تسخیر کنند.


داستان فیلم جدید از جایی آغاز می*شود که فیلم قبلی به پایان رسید. خانواده آشوب*زده لمبرت باید به رازی اسرارآمیز در دوران کودکی پی ببرند که باعث شده آن*ها به شکلی خطرناک با دنیای ارواح ارتباط داشته باشند.


پاتریک ویلسن، رز بیرن، باربارا هرشی، لین شی، لی وانل و آنگس سامپسن از بازیگران فیلم «حیله*گر: فصل 2» به تهیه*کنندگی جیسن بلام هستند. این فیلم را شرکت «فیلم*دیستریکت» توزیع کرده است.


جیمز وان کارگردان این فیلم اخیرا فیلم ترسناک «احضار روح» با بازی ورا فارمیگا و لیلی تیلور را هم روی پرده داشت که آن فیلم هم در گیشه*ها بسیار موفق بود.


کمدی/درام جنایی «خانواده» (The Family) به کارگردانی لوک بسون نویسنده و کارگردان فرانسوی نیز در هفته اول اکران در ایالات متحده و کانادا بیش از انتظار ظاهر شد و با 14.5 میلیون دلار رده دوم جدول را به خود اختصاص داد.


رابرت دنیرو، تامی لی جونز، میشل فایفر، دایانا آگرون، ریکاردو کوردرو، دامینیک چاینیز، دامینیک لومباردوتزی و وینسنت پاستوره در «خانواده» بازی می*کنند که با بودجه*ای حدود 30 میلیون دلار ساخته شده است.


فیلمنامه را لوک بسون و مایکل کالئو بر اساس کتاب «رفقای بد»* نوشته تونینو بناکیستا نوشته*اند.


داستان درباره یک خانواده جنایتکار بدنام است که در نورماندی در فرانسه تحت برنامه محافظت از شاهد قرار می*گیرد. اعضاء خانواده تمام تلاش خود را می*کنند تا رفتار خوبی داشته باشند، اما ترک عادت*های قدیمی سخت است و به زودی آن*ها خود را در موقعیتی می*بینند که باید اوضاع را به شیوه «خانواده» کنترل کنند.


«خانواده» تولید شرکت*های «یوروپا*کورپ»، «مالاویتا» و «رلتیویتی مدیا» است. لوک بسون کارگردان فیلم*هایی چون «دریای بزرگ»، «لئون»، «عنصر پنجم» و «بانو» است.


تماشاگران در وبسایت سینمااسکور به «حیله*گر: فصل 2» درجه B و به «خانواده» درجه C داده*اند.


فیلم اکشن و علمی تخیلی «ریدیک» با بازی وین دیزل در دومین هفته اکران 63 درصد تماشاگران خود را از دست داد و با 7 میلیون دلار در رده سوم قرار گرفت. مجموع فروش داخلی فیلم 31.3 میلیون دلار شده است.


در همین حال، «سرپیشخدمت لی دانیلز» با بازی فورست ویتکر و اپرا وینفری در هفته چهارم نمایش با 5.6 میلیون دلار ضمن اینکه فیلم چهارم شد، مجموع فروش خود در آمریکای شمالی را از مرز 100 میلیون دلار گذراند.


کمدی «We're the Millers» با بازی جیسن سادیکیس و جنیفر آنیستن با 5.4 میلیون دلار فهرست پنج فیلم پرفروش هفته را کامل کرد.


مجموع فروش فیلم*ها در آمریکای شمالی در مقایسه با پارسال این موقع 22 درصد بیشتر بود.


خبرآنلاین