درام «کارگر راه آهن» به کارگردانی جاناتان تپلیتسی 3 ژانویه 2014 در بریتانیا اکران می شود.

این فیلم بر مبنای زندگی نامه شخصی اریک لوماکس ساخته شده که درباره تجربیات هولناک او به عنوان یک زندانی ژاپنی*ها در دوران جنگ جهانی دوم و آشتی او با یکی از اسیرکننده هایش است.

کالین فیرث در «کارگر راه آهن» (The Railway Man) نقش لوماکس را بازی می کند.

نیکول کیدمن به نقش پتی همسر لوماکس ظاهر می شود که نقش مهمی در مقابله او با خسارت روانی ناشی از هراس*های دوران جنگ داشت و کاری کرد او 30 سال بعد با یکی از شکنجه گران خود که یک افسر ژاپنی بود، روبرو شود.

جرمی اروین («اسب کارزار») نقش لوماکس جوان را در صحنه های جنگ جهانی دوم بازی می کند. هیرویوکی سانادا، استلان اسکارسگارد و تانرو ایشیدا دیگر بازیگران «کارگر راه آهن» هستند.

نقش کیدمن در این فیلم را ابتدا قرار بود ریچل وایس بازی کند، اما او به خاطر فیلمبرداری صحنه های اضافه شده دو فیلم «میراث بورن» و «آز بزرگ و قدرتمند» ناچار شد این پروژه را رها کند.

«کارگر راه آهن» تولید مشترک بریتانیا و استرالیا است و با حمایت شرکت لاینزگیت اینترنشنال ساخته خواهد شد. فیلمنامه را اندی پاترسن با همکاری فرانک کاترل بویس نوشته است.

کیدمن که متولد استرالیاست، سال 2002 برای فیلم «ساعت ها» برنده اسکار بهترین بازیگر زن شد و برای فیلم*های «مولن روژ» و «حفره خرگوش» («مخمصه») هم نامزد اسکار بوده است. فیرث سال 2011 برای فیلم «گفتار پادشاه» اسکار بهترین بازیگر مرد را برد و برای فیلم «یک مرد مجرد» هم نامزد اسکار بود.

«کارگر راه آهن» سپتامبر پیش در جشنواره های تورنتو و سن سباستین نمایش داده شد.


منبع:خبر آنلاین