فیلم علمی/تخیلی و هیجان انگیز The Maze Runnerبه کارگردانی Wes Ball که براساس کتابی به همین نام ساخته می شود در ابتدا برای تاریخ ۱۴ فبریه ۲۰۱۴ مشخص شده بود و حالا Fox اعلام کرده است که تاریخ اکران جدید این پروژه به ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۴ تغییر پیدا کرده تا رقابت ساده تری را در مقابل Dolphin Tale 2 و فیلم ورزشی / درام When the Game Stands Tall داشته باشد .

تاریخ اولیه ی این فیلم که بیشتر در حاشیه ی روز عشق یا Valentine قرار گرفته بود و تا حدودی این تاریخ با فیلمهای عاشقانه رو رومانتیک شلوغ شده است ، اما حال Wes Ball می تواند از این وقت اضافه بخوبی استفاده کند و آخرین تغییراتش بروی The Maze Runner را اثر بدهد .

Dylan O’Brien
از سریال Teen Wolf ستاره ی این فیلم می باشد .

داستان این فیلم در مورد گروهی نوجوان است که در محلی عجیب بنام The Glade از خواب بیدار می شوند اما پس از بیداری دیگر هیچ چیزی را بیاد نمی آورند و نه تنها نمی دانند که چگونه وارد این محل شده اند ، بلکه حتی اسم خودشان را هم فراموش کرده اند . آنها که سرانجام مجبور می شوند راهی برای خلاصی از آنجا پیدا کنند با مارپیچی تو در تو روبرو می شوند که اطرافش را دیوار های غظیم و سیاه در برگرفته است و در ورودی اش همیشه باز نیست .


منبع:خبرگزاری آریا فیلم