فیلم سینمایی «رنجر تنها»(the lone rager) در کشورهای آسیایی نتوانست در فروش موفق عمل کند و به فیلمی شکست خورده در سینمای جهان تبدیل شد. سرانجام در چين که واپسين ايستگاه مسير نمايش آن است، به نمايش درآمد و در دو روز 7 ميليون دلار بدست آورد که البته رقم بالايي است اما اين نيز نمي تواند سرنوشت تيره آن را در ساير کشورهاي محل پخش اش تغيير و اين فيلم ناکام شده را نجات دهد.

با احتساب اين رقم همکاري جديد گوروبينسکي و جاني دپ در مقام کارگردان و بازيگر و با تهيه کنندگي جري بروک هايمر معمولا پولساز در کشورهايي بجز آمريکاي شمالي 166 ميليون دلار و با احتساب آمارش در آمريکا و کانادا 256 ميليون دلار فروخته و بعيد است که تا پايان نمايش اش 300 ميليون را رد کند.

اين در حالي است که هزينه توليد «رنجر تنها» 200 ميليون دلار برآورد شده است و در معادلات هاليوود فيلمي با اين ميزان خرج توليد بايد حداقل 400 ميليون بفروشد تا ضررساز تلقي نشود.

برخلاف «رنجر تنها» فیلم سینمایی «رانر رانر»(Runner Runner) بسیار موفق عمل کرد و در 27 کشور آسيايي، اروپايي و آمريکاي جنوبي مجموعاً 4/27 ميليون دلار فروخته و طبق تحقيق ها 70 درصد اين فروش از محل پخش آن به سيستم 3 بعدي حاصل آمده است. اين فيلم در روسيه به تنهايي 1/8 ميليون دلار فروخت، در آلمان و استراليا به ترتيب به 8/3 و 2/3 ميليون دلار رسيد و در ايتاليا و اسپانيا هم 6/2 و 3/2 ميليون دلار را در گيشه ها موجب شد. اين تازه شروع روند فروشي است که در 6 هفته بعدي بسيار وسيع تر خواهد شد و هنوز نمايش آن در بازارهاي بالقوه بسيار پرفروش ژاپن و چين شروع نشده است.

قسمت دوم انيميشن پرطرفدار «ابري با احتمال بارش کوفته قلقلي» اين هفته در کشورهايي بجز آمريکاي شمالي 1/8 ميليون دلار فروخت تا به رقم کلي 5/11 ميليون دلار در صبح روز گذشته برسد.

البته تنها بازارهاي بزرگ باز شده به روي اين فيلم تا بحال برزيل و مکزيک بوده اند که 2/3 و 3 ميليون دلار را در گيشه هاي خود اندوختند. اين در حالي است که قسمت اول اين کارتون در سال 2010 در کشورهايي بجز آمريکاي شمالي 118 ميليون دلار فروش داشته و بنظر مي رسد قسمت دوم با سرعتي که در فروش و جذب مخاطبان دارد، بدون مشکلي حاد از مرز اين رقم بگذرد.


منبع:سینماپرس