Hugh Jackman
در نقش Wolverine و Tobey Maguire در نقش Spider-Man و Chris Evans در نقش Captain America و Robert Downey Jr در نقش Iron Man و در آخر Christian Bale در نقش Batman از جمله بازیگرانی هستند که بطور کامل در غالب این نقش های ابرقهرمانه رفته اند و شما نمی توانید بازیگر دیگری را جایگزین آنها کنید و حتی خالقین این قهرمانانان در دنیای کمیک بوک نیز باور دارند هرکس جای آنها بیاید ، باز هم جای خالی این بازیگران احساس خواهد شد . اما جالب می باشد که بسیاری از همین نقش ها در ابتدا قرار بود توسط شخص دیگری ایفا شود . در این مقاله به چند مورد از همین تغییرات انتخاب بازیگر اشاره می کنیم و در ادامه دلایل تغییر بازیگر و دنباله ها را تو ضیح خواهیم داد .


۱) Dougray Scott برای Wolverine : این بازیگر از Mission: Impossible 2 در حقیقت اولین انتخاب Bryan Singerبرای بازی در نقش این جهش یافته ی کانادایی بوده است . متاسفانه یا خوشبختانه Dougray Scott بدلیل همزمانی فیلمبرداری Mission: Impossible 2 و X-Men نتوانست درخواست برایان سینگر را قبول کند . همانطور که زمان فیلمبرداری اولین فیلم از سری فیلمهای ایکس من باید هرچه زودتر اتفاق می افتاد ، Bryan Singer تصمیم گرفت تا یک فرصت دیگه به یک بازیگر ناشناخته ی تئاتر یا همان Hugh Jackman بدهد ، در آن تست نمایش ، وی در این نقش درخشید و حالا Hugh Jackman و Wolverine در تاریخ کمیک بوک و قهرمانان ثبت شده اند . جدا از مقایسه ی مابین Dougray Scott و Hugh Jackman ، موضوع خنده دار هم خواهد شد اگر بدانید خالقین این کارکتر Stan Lee و Chris Claremont در دهه ی ۹۰ چه می خواستند انجام بدهند . در آن سالها این دو تصمیم گرفتند تا داستان های X-Men را وارد دنیای سینما بکنند و برای اینکار نه تنها بسراغ James Cameron رفتند بلکه در نظر داشتند تا Bob Hoskins ازRoger Rabbit را در نقش Wolverine قرار بدهند .
۲) Jake Gyllenhaal
برای Spider-Man : این بازیگر با وجود اینکه از رقیبان اصلی Christian Bale برای نقش بتمن بوده اما در مورد کارکتر مرد عنکبوتی ، Tobey Maguire در همه حالت اولین گزینه ی Sam Raimi بوده است . بهرحال ، درست قبل از آغاز فیلمبرداری قسمت دوم Spider-Man ، بازیگر اصلی داستان Tobey Maguire دچار سانحه ای از قسمت کمر شد که حتی ممکن بود تا ساخت پروژه ی Spider-Man 2 را منحل کند . نقشه ی پشتیبان در آن لحظه استفاده از Jake Gyllenhaal بحساب می آمد و همه چیر برای یک مرد عنکبوتی جدید آماده بود اما Tobey Maguire با وجود مجروحیتش خودش را به پروژه ی Spider-Man 2 رساند و باعث شد تا جایگزین جدیدی در این نقش دیده نشود .
۳) Willem Dafoe
برای Batman : قبل از آنکه Michael Keaton برای نقش Bruce Wayne در نسخه ی ۱۹۸۹ انتخاب شود ، در تالار های کمپانی Warner Bro صحبت از بازیگر شناخته شده ی دیگری بود که در فیلم Platoon نمایش خوبی داشت . Willem Dafoe در مصاحبه ایی که بعد ها انجام داد به این اطلاعات تاییدیه بخشید و اعلام کرد در ابتدا کمپانی بسراغ وی رفت و صحبت هایی در اینباره صورت گرفت . اما بهردلیلی این اتفاق هرگز نیفتاد و تا آنجایی که می دانیم Willem Dafoe سرانجام در نقش Green Goblin در فیلم Spider-Man به کارگردانی Sam Raimi ظاهر شد و فکر کردن به این موضوع نیز جالب می باشد که چی میشد اگر این بازیگر سینما بجای پرواز در آسمان شهر نیویورک در خیابان های تاریکGotham City قدم میزد .
۴) Nicolas Cage
برای Scarecrow : و در نهایت مسلما نمی توان هیچگاه صحبت از این لیست ها کرد اما اشاره به نیکولاس کیج نکرد . ما قرار نیست در مورد Superman صحبت تازه ای بکنیم بلکه اینبار بسراغ کارکتر عجیب تری خواهیم رفت . همانقدر که Ben Affleck از طرفداران پروپا قرص Batman می باشد ، Nicolas Cage نیز از طرفداران سرسختSuperman است . با وجود فیلم کمدی ، ببخشید نقد های منفی برای فیلم Batman and Robin ، کارگردان Joel Schumacher مشغول مذاکره و تلاش برای سخت یک فیلم جدید از کارکتر Batman بنام Batman Triumphant بوده است .

کارکتر منفی Scarecrow که سالها بعد در سال ۲۰۰۸ در فیلم Batman Begins ساخته ی Christopher Nolan حضور یافت ، قرار بود در Batman Triumphant حضور داشته باشد و Joel Schumacher در مصاحبه ای مدت ها بعد مشخص کرد در پشت صحنه ی Face Off وی به ملاقات Nicolas Cage رفت تا او را مجاب کند نقش Scarecrow را بپذیرد . اگرچه این پروژه توسط Warner Bro متوقف شد و هرگز ساخته نشد و در نهایت پس از بسیاری دیگر از کارکتر های کمیک بوک که به Nicolas Cage پیشنهاد شده بود ، وی توانست در کارکتر Ghost Rider ظاهر شود .


حال شما برای ما بگویید کدام بازیگر را برای کدام ابرقهرمان یا ضد قهرمان مناسبت تر می دانید و یا کدام از گزینه هایی که ما برای شما مثال زده ایم می توانست انتخاب بهتر یا بدتری باشد ؟!منبع:خبرگزاری آریا فیلم