امسال دو فیلم در رابطه با حمله ی تروریست ها به کاخ سفید آمریکا در هالیوود و سینماهای جهان اکران شدند که هر دو آنچنان که انتظار می رفت موفقیتی کسب نکردند . فیلم Roland Emmerich بنام White House Down با حضورChanning Tatum و Jamie Foxx قرار بود تا یکی از ابرقدرتان باکس آفیس تابستان باشد ، از فروش ۱ میلیاردی صحبت نمی کنیم اما در حد خودش و فیلمهای این زانر انتظار می رفت تا فروش بسیاری زیادی بدست بیاورد ، اما بجای آن تنها ۷۳ میلیون دلار فروش داخلی و ۲۰۴ میلیون دلار فروش جهانی بنامش ثبت شده است .

و فیلم دوم ، Olympus Has Fallen به کارگرانی Antoine Fuqua اگرچه حدسیات کمتری نسبت به White House Down بهمراه داشت اما برعکس موفق تر ظاهر شد و ۱۶۱ میلیون دلار فروش جهانی بدست آورد که اگر در کنار رقم بالای بودجه ی فیلم اول قرار بدهیم ، می تون رقابت را یک بر هیچ بخ نفع Olympus Has Fallen اعلام نمود .

تمام این توصیحات را مطرح کردیم که در نهایت اعلام کنیم ، حال بنظر می رسد ستاره ی این فیلم Gerard Butler این شانس را خواهد داشت تا نقش اش را ادامه دهد چون براساس آخرین اخبار از کمپانی Focus Features که بتازگی به FilmDistrictافزوده شده است ، تصمیم دارند دنباله ای برای Olympus Has Fallen تحت عنوان London Has Fallen روانه ی اکران کنند .

در ادامه ی همین اخبار ذکر شده است که Millennium Films نیز در کنار Focus Features و FilmDistrict هم در بخش بودجه و هم تولیدات London Has Fallen حضور خواهد داشت و همچنین Gerard Butler بهمراه Aaron Eckhart ,Morgan Freeman , Angela Bassett و Radha Mitchell از قسمت اول باز می گردند ، تا داستان این فیلم را با نقشه ی حمله به لندن در حین اجرای مراسم تدفین برای نخست وزیر بریتانیا را بروی پرده های بزرگ نقره ای بیاورند .

با توجه به اینکه Antoine Fuqua در حال حاضر مشغول فیلم اکشن جدید Denzel Washington بنام The Equalizer برای سپتامبر سال آینده می باشد ، بعید بنظر می رسد وی را در مقام کارگردانی London Has Fallen که قرار است در می ۲۰۱۴ فیلمبرداری اش آغاز شود ، ببینیم . اما Katrin Benedikt و Creighton Rothenberger مانند قسمت قبل فیلمنامه ی قسمت دوم را هم خواهند نوشت .


منبع:خبرگزاری آریا فیلم